Marcin Nowak 25.01.2013

Trzy gole Polaków w meczu Borussii Dortmund

Jakub Błaszczykowski zdobył dla Borussii dwa gole, a Robert Lewandowski jednego w piątkowym meczu 19. kolejki ekstraklasy Niemiec z FC Nuernberg.
Borussia DortmundBorussia Dortmund PAP/EPA/CARMEN JASPERSEN

Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali u siebie 3:0.
Błaszczykowski zaliczył oba trafienia w ciągu zaledwie trzech minut. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na innym reprezentancie Polski - Łukaszu Piszczku, a w 21. minucie podwyższył na 2:0 (asysta Mario Goetze). To jego siódma i ósma bramka w obecnym sezonie Bundesligi.
W 88. minucie, po zagraniu Marco Reusa, wynik spotkania ustalił Lewandowski, który z 12 golami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.
On i Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Błaszczykowski opuścił boisko w 76. minucie. Ten ostatni został uznany w piątek przez agencję DPA najlepszym - obok Ilkaya Guendogana - zawodnikiem Borussii.
Dzięki zwycięstwu mistrz Niemiec awansował na drugie miejsce w tabeli (strata dziewięciu punktów do Bayernu Monachium), ale dotychczasowy wicelider Bayer Leverkusen, który, podobnie jak drużyna Juergena Kloppa, ma 36 punktów, swój wyjazdowy mecz z Freiburgiem rozegra w sobotę. Z kolei Bayern zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z VfB Stuttgart.
Wielkie emocje szykują się w następnej kolejce - 3 lutego odbędzie w Leverkusen mecz "Aptekarzy" z Borussią