Marcin Nowak 27.01.2013

Trzecioligowiec sprawił kłopoty Chelsea Londyn

Broniąca trofeum Chelsea Londyn zremisowała na wyjeździe 2:2 z trzecioligowym Brentfordem w 4. rundzie piłkarskiego Pucharu Anglii.
Piłkarze Chelsea LondynPiłkarze Chelsea Londyn PAP/EPA/KERIM OKTEN

Tym samym o awansie jednej z drużyn do 1/8 finału zadecyduje powtórzone spotkanie.
Trzecioligowiec sprawił faworyzowanej Chelsea sporo kłopotów. Był bliski sprawienia niespodzianki, bowiem od 73. minuty prowadził 2:1. Nie zdołał jednak utrzymać tego wyniku do końca. Na siedem minut do zakończenia regulaminowego czasu gry remis i powtórkę na własnym stadionie zapewnił obrońcom trofeum Hiszpan Fernando Torres.
Londyńczycy, którzy sięgali po Puchar Anglii czterokrotnie w ostatnich sześciu sezonach, dwukrotnie zmuszeni byli odrabiać straty. W 42. minucie prowadzenie Brentford dał Włoch Marcello Trotta. Drugą bramkę dla tego zespołu dołożył nieco ponad pół godziny później z rzutu karnego Harry Forrester. W międzyczasie trafienie dla Chelsea uzyskał także Brazylijczyk Oscar.
W sobotę awans do 1/8 finału wywalczyły m.in. Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego, mistrz Anglii Manchester City, wicemistrz kraju Manchester United oraz sensacyjnie piątoligowy Luton Town i trzecioligowy Milton Keynes Dons, które pokonały drużyny występujące w Premier League.
Zespół z Luton wygrał na wyjeździe 1:0 z Norwich City. To pierwszy przypadek od 24 lat, aby ekipa grająca w niższej niż czwarta liga, wyrzuciła za burtę w Pucharze Anglii zespół z ekstraklasy.
Milton Keynes Dons z kolei, także na boisku rywala, pokonał 4:2 Queens Park Rangers.

"Kanonierom" awans do 1/8 finału zapewniła wygrana 3:2 z drugoligowym Brighton Hove&Albion, w którego barwach zabrakło Tomasza Kuszczaka (na ławce rezerwowych), Manchesterowi City zwycięstwo 1:0 nad Stoke City, a Manchesterowi United 4:1 nad Fulham.