Piotr Grabka 02.02.2013

Czwórka lekkoatletów z minimami na HME

Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski i Bartosz Nowicki w biegu na 1500 m oraz Adam Kszczot na dystansie 800 m uzyskali w niemieckim Karlsruhe wyniki lepsze od wskaźników PZLA na 32. halowe mistrzostwa Europy w Goeteborgu.

Angelika Cichocka zajęła drugie miejsce czasem 4.11,79 (minimum PZLA 4.12,00). Zwyciężyła z najlepszym w tym roku rezultatem na świecie 4.02,25 halowa mistrzyni świata Etiopka Genzebe Dibaba.
Rywalizację mężczyzn na 1500 m wygrał specjalista od biegów przeszkodowych, dwukrotny wicemistrz olimpijski Francuz Mahiedine Mekhissi-Benabbad (3.36,95). Trzeci był Marcin Lewandowski - 3.38,58, a czwarty Bartosz Nowicki - 3.39,65 (wskaźnik PZLA 3.43,00). Dwa lata temu zawodnik WKS Śląsk Wrocław zdobył w Paryżu brązowy medal halowych mistrzostw Europy (3.41,48).
Adam Kszczot poprowadzony przez "zająca" Niemca Randazzo Lucasa znajdował się na czele stawki do wyjścia na ostatnią prostą, gdzie zaatakował go Kevin Lopez. Hiszpan wyprzedził Polaka tuż przed linią mety. Obaj są na czele listy najlepszych w tym sezonie rezultatów na świecie. Lopezowi zmierzono czas 1.46.72, a Kszczotowi 1.46,76 (wskaźnik PZLA 1.48,20).
32. halowe mistrzostwa Europy w Goeteborgu odbędą się w dniach 28 lutego - 3 marca.