Aneta Hołówek 10.02.2013

Smuda odetchnął z ulgą. Zaliczył pierwsze zwycięstwo

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener występujących w 2. Bundeslidze piłkarzy Jahn Regensburg. Drużyna z Ratyzbony pokonała na wyjeździe Bochum 2:0.
Franciszek SmudaFranciszek SmudaWikipedia/Roger Gorączniak

Obie bramki zdobył Austriak Marco Djuricin. Pierwsza padła na początku drugiej połowy, a druga - kilka minut przed końcem spotkania. Gospodarze od 33. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył urodzony w Katowicach Niemiec Christoph Dabrowski.
Podopieczni Smudy wygrali w lidze po raz pierwszy od 28 września ubiegłego roku. Od tego czasu ponieśli osiem porażek i pięciokrotnie remisowali.
Po 21 kolejkach Regensburg w dalszym ciągu jest na ostatnim, 18. miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Z kolei Bochum zajmuje 15. - pierwsze, które gwarantuje utrzymanie. Do tej pozycji drużyna z Ratyzbony traci pięć oczek.
Zespół, który zakończy rozgrywki na 16. miejscu (obecnie jest to Sandhausen - 18 pkt) zagra pod koniec sezonu mecz barażowy o utrzymanie z trzecią drużyną trzeciej ligi.