Martin Ruszkiewicz 11.02.2013

Gortat znów bez błysku. Oklahoma rozbiła Suns

Marcin Gortat zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek, a jego Phoenix Suns w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z Oklahoma City Thunder 69:97. To trzecia z rzędu i siódma w ostatnich dziewięciu spotkaniach porażka "Słońc".
Marcin GortatMarcin Gortat Wikipedia/Mwinog2777

Dwa dni po wyjazdowej przegranej 96:127 z finalistami poprzedniego sezonu i drugim zespołem obecnych rozgrywek, koszykarze z Arizony na własnym parkiecie doznali równie upokarzającej porażki. Z Oklahoma City Thunder nie wygrali zresztą w lidze od dziesięciu spotkań.

W niedzielę w hali US Airways Center w Phoenix gospodarze nie prowadzili ani przez chwilę. Trafiali zaledwie z 33-procentową skutecznością z gry (rywale - 45 proc.) i mieli aż 22 straty. 69 punktów to ich najniższa zdobycz w sezonie.

Gortat grał 23 minuty, trafił trzy z ośmiu rzutów z gry, miał sześć zbiórek w obronie i jedną w ataku, a ponadto dwa bloki, dwie straty i dwa faule. Raz został zablokowany przez Hiszpana Serge'a Ibakę.

W ekipie "Słońc" tylko rezerwowy Markieff Morris zdobył powyżej dziesięciu punktów - 12. P.J. Tucker dołożył osiem, a po siedem rezerwowi Jermaine O'Neal, Kendall Marshall i Wesley Johnson.

W zespole gości wyróżnili się Russell Westbrook - 24 pkt, Szwajcar Thabo Sefolosha - 18 (trafił m.in. pięć z siedmiu rzutów za trzy, ustanawiając swój rekord kariery) i Kevin Durant - 18. Westbrook i Durant, złoci medaliści igrzysk w Londynie z reprezentacją USA, mogli sobie odpocząć w decydujących fragmentach spotkania. Całą czwartą kwartę spędzili na ławce rezerwowych, tak jak we wszystkich czterech spotkaniach z Phoenix w tym sezonie.

Suns z bilansem 17 wygranych i 35 porażek zajmują ostatnie, 15. miejsce w Konferencji Zachodniej. We wtorek czeka ich mecz na wyjeździe z Los Angeles Lakers (24-28), ostatni przed tradycyjną lutową przerwą na Mecz Gwiazd NBA.