Aneta Hołówek 12.02.2013

Ekspresowe zwycięstwo Uli Radwańskiej w Dausze

Urszula Radwańska bez straty seta awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 2,37 mln dol.). 22-letnia polska tenisistka pokonała 6:1, 6:0 Ukrainkę Nadię Kiczenok.

Radwańska rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:0, zanim rywalce udało się po raz pierwszy utrzymać swój serwis. Jednak to było wszystko, co zdołała Ukrainka zdobyć w pierwszej partii, trwającej 27 minut.
Okazało się, że był to jedyny wygrany przez nią gem w tym bardzo jednostronnym spotkaniu, zakończonym przez Radwańską przy pierwszym meczbolu po 53 minutach gry.
Polka odnotowała cztery asy serwisowe, a wykorzystała we wtorek pięć z sześciu okazji na przełamanie. Sama obroniła trzy "break pointy".
Krakowianka jest obecnie 37. w rankingu WTA Tour, a Kiczenok - 221. Był to ich pierwszy pojedynek. Teraz Polka trafi na zwyciężczynię popołudniowego meczu rozstawionej z numerem 15. Włoszki Roberty Vinci z Belgijką Yaniną Wickmayer.
W imprezie wystartuje również starsza z sióstr Agnieszka, jako rozstawiona z numerem czwartym, zgodnym z jej pozycją w rankingu WTA Tour. W pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej spotka się ze 131. na świecie Australijką Anastasią Rodionovą, która przebiła się do turnieju z eliminacji, po czym pokonała Chinkę Jie Zheng 6:2, 6:3. Bedzie to ich pierwszy pojedynek.
Polka przed rokiem dotarła tu do półfinału, więc broni 395 punktów do klasyfikacji tenisistek.

Po południu występ w deblu rozpocznie Alicja Rosolska w parze z Hiszpanką Carlą Suarez-Navarro. Spotkają się z niemiecko-czeskim duetem Anna-Lena Groenefeld i Kveta Peschke, rozstawionym z numerem szóstym.