Aneta Hołówek 15.02.2013

Bundesliga: ekipa z Monachium pewnie zmierza po tytuł mistrza

Piłkarze Bayernu Monachium w 22. kolejce niemieckiej ekstraklasy odnieśli 18. zwycięstwo w tym sezonie. W piątek pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:0 i z dorobkiem 57 punktów na 64 możliwych zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Ekipa trenera Juppa Heynckesa pewnie zmierza po tytuł. Wiosną Bawarczycy odnieśli komplet pięciu zwycięstw, w dodatku nie stracili gola. Ich bilans bramkowy z całego sezonu jest imponujący: 57-7.
W piątek 15. trafienie w sezonie zanotował Mario Mandzukic i ponownie objął samodzielnie prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Chorwat pokonał bramkarza gospodarzy w 36. minucie, po zgraniu piłki głową przez Bastiana Schweinsteigera.
W drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry wynik ustalił Holender Arjen Robben, który w końcówce pojawił się na boisku w miejsce Francuza Francka Ribery'ego.
Bayern ma obecnie 18 pkt przewagi nad broniącą tytułu Borussią Dortmund, która w sobotę podejmie czwarty w tabeli Eintracht Frankfurt. Strzeleckiego dorobku (14) nie poprawi Robert Lewandowski, który będzie pauzować z powodu czerwonej kartki, jaką został ukarany w poprzedniej kolejce.