Marcin Nowak 17.02.2013

Fiorentina zmiotła Inter Mediolan z powierzchni boiska

Fiorentina rozgromiła w niedzielę wieczorem Inter Mediolan 4:1 w meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch.
Radość piłkarzy ACF FiorentinyRadość piłkarzy ACF FiorentinyPAP/EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

W zespole gospodarzy wciąż nie zadebiutował pozyskany w styczniu z Legii Warszawa Rafał Wolski, który całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Wydaje, że Polak długo może nie mieć lepszej okazji do pierwszego występu w Serie A, w dodatku przed własną publicznością, gdyż "Viola" już w 65. minucie prowadziła 4:0. Jednak trener Vincenzo Montella w końcówce wpuścił na boisko innych piłkarzy.
Po dwa gole zdobyli zawodnicy z Bałkanów - Serb Adem Ljajic i Czarnogórzanin Stevan Jovetic (10. i 11. bramka w sezonie). Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorowe trafienie dla gości zanotował Antonio Cassano.
Fiorentina nie poprawiła pozycji - wciąż jest piąta - ale do niedzielnego rywala zbliżyła się na punkt.
W tabeli prowadzi Juventus Turyn, mimo że w sobotę doznał czwartej porażki w sezonie. "Stara Dama" w Rzymie uległa Romie 0:1. Bramkę strzelił w 58. minucie Francesco Totti. To 10. gol 36-letniego kapitana stołecznej drużyny w spotkaniach z "Juve".
Ekipa z Turynu ma cztery punkty przewagi nad Napoli, które w niedzielę nie wykorzystało szansy, by zbliżyć się do lidera. Bezbramkowy remis z Sampdorią Genua, trzy dni po porażce w Lidze Europejskiej z Viktorią Pilzno 0:3, sprawił, że w Neapolu zaczyna się wspominać o lekkim kryzysie. W Serie A zespół trenera Waltera Mazzarriego nie przegrał żadnego z ośmiu ostatnich spotkań.
Do prowadzącej dwójki w poniedziałek może się zbliżyć Lazio, które czeka wyjazdowy pojedynek z zamykającą tabelą Sieną. W przypadku zwycięstwa dystans do Napoli i Juventusu zmniejszyłby się do, odpowiednio, czterech i ośmiu punktów.
Ze zwycięstwa cieszył się w niedzielę Kamil Glik. Torino, w barwach którego reprezentant Polski rozegrał cały mecz, pokonało na własnym stadionie Atalantę Bergamo 2:1 i w tabeli jest 11.
Podobnie jak Wolski, rolą rezerwowych musieli się zadowolić Błażej Augustyn (Catania, 1:0 z Bologną) i bramkarz Wojciech Pawłowski (Udinese, 0:1 z Genoą).