Aneta Hołówek 23.02.2013

Bundesliga: Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń rywalowi

Lider tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayern Monachium rozgromił przed własną publicznością Werder Brema 6:1. Wysoko wygrał także Hannover 96 z Arturem Sobiechem w składzie, który pokonał 5:1 Hamburger SV.

Dla Bawarczyków był to szósty z rzędu triumf ligowy. Podopieczni Juppa Heynckesa nie pozostawili złudzeń rywalom z Bremy, choć stracili pierwszą w tym roku bramkę w Bundeslidze. Bramkarz Manuel Neuer zachował czyste konto przez 586 minut.
Wynik otworzył w 25. minucie Holender Arjen Robben, który pokonał bramkarza rywali strzałem z woleja, po dośrodkowaniu Philippa Lahma. Chwilę potem Holender wrzucił piłkę na głowę Hiszpana Javiego Martineza, który podwyższył na 2:0.
Cztery minuty po przerwie gospodarze prowadzili już 3:0, bowiem samobójczą bramkę strzelił Czech Theodor Gebre Selassie. W 51. minucie trafił Mario Gomez, który krótko przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustalił także wynik spotkania na 6:1. Wcześniej na listę strzelców wpisał się jeszcze Francuz Franck Ribery, a honorową bramkę dla Werderu zdobył w 58. minucie Belg Kevin de Bruyne.
Heynckes obchodził w sobotę jubileusz - był to jego tysięczny mecz w Bundeslidze, wliczając karierę piłkarską i trenerską.
Triumf przybliżył Bawarczyków do 23. w historii tytułu mistrza Niemiec. Bayern zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając drugą Borussię Dortmund o 18 punktów.
Artur Sobiech wszedł na murawę w 66. minucie pojedynku Hannoveru 96 z Hamburgerem SV, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców, choć zaliczył asystę przy ostatnim golu w meczu. Trafiali za to jego konkurenci z wyjściowego składu - Norweg Mohammed Abdellaoue, Senegalczyk Mame Diouf oraz dwukrotnie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Ya Konan. Bramkę zdobył także Węgier Szabolcs Huszti, który ma już na koncie dziewięć goli i dziewięć asyst.
Eugen Polanski z Hoffenheim rozegrał cały mecz przeciwko Augsburgowi, ale jego drużyna przegrała 1:2 i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.
W niedzielę Borussia Dortmund, której piłkarzami są Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek oraz pauzujący za czerwoną kartkę Robert Lewandowski, zmierzy się na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach. Szansę na występ będą mieli także piłkarze Bayeru Leverkusen Sebastian Boenisch i Arkadiusz Milik, którzy wieczorem zagrają z ostatnim w tabeli Greuther Fuerth.