Marcin Nowak 06.03.2013

LM: Juventus Turyn - Celtic Glasgow. Włosi dobili rywali

Juventus Turyn pokonał na własnym boisku Celtic Glasgow 2:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do kolejnej rundy.
Juventus Turyn - Celtic GlasgowJuventus Turyn - Celtic GlasgowPAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Od początku spotkania na straconej pozycji byli piłkarze Celticu. W pierwszym meczu na własnym boisku przegrali bowiem z Juventusem 0:3.

Resztki złudzeń zawodnikom szkockiego zespołu odebrał Alessandro Matri, który w 24. minucie wykorzystał błąd bramkarza Celticu Frasera Forstera. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Fabio Quagliarella w 65. minucie.

Juventus
Juventus Turyn - Celtic Glasgow

Dla włoskiego zespołu było to piąte z rzędu zwycięstwo w LM (wszystkie bez straty gola). Do ćwierćfinału Champions League awansował po raz pierwszy od siedmiu lat. Wpływ na taką przerwę miała m.in. degradacja do Serie B w 2006 roku po aferze korupcyjnej.
We wtorek awans do ćwierćfinału wywalczyła Borussia Dortmund, która pokonała na własnym boisku Szachtar Donieck 3:0. Wynik spotkania ustalił kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski (w pierwszym spotkaniu był remis 2:2). Z kolei Real Madryt wygrał na wyjeździe z Manchesterem United 2:1. W Madrycie padł remis 1:1 i to "Królewscy" wystąpią w kolejnej fazie LM.
12 marca trudne zadanie czeka Barcelonę, która będzie próbować odrobić straty z pierwszego spotkania z Milanem (przegrała na San Siro 0:2).
Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie.

Juventus Turyn - Celtic Glasgow 2:0 (1:0).