Marcin Nowak 12.03.2013

Liga Mistrzów: FC Barcelona powróciła z zaświatów. Milan na kolanach

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością AC Milan 4:0 (2:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Radość piłkarzy FC BarcelonyRadość piłkarzy FC BarcelonyPAP/EPA/ANDREU DALMAU

Katalończycy odrobili straty z pierwszego starcia z Mediolanu, gdzie drużyna wicemistrza Włoch wygrała 2:0, i awansowali do ćwierćfinału.
Ponownie w tym sezonie wysoką formą błysnął Lionel Messi, który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki dla Barcelony i zespół z Katalonii odrobił straty z pierwszego meczu.
Argentyńczyk już w piątej minucie popisał się precyzyjnym strzałem "w okienko". Pięć minut przed przerwą Messi pokonał bramkarza gości wykorzystując brak zdecydowania obrońców rywali. Jednak dwie minuty wcześniej Milan miał szansę na wyrównanie, bo M'Baye Niang przeprowadził efektowny rajd, po którym trafił w słupek bramki strzeżonej przez Victora Valdesa.

10 minut po zmianie stron obrońcy Milanu ponownie popełnili błąd, a David Villa wykorzystał podanie Xaviego i z ostrego kąta pokonał Christiana Abbiatiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania ustalił Jordi Alba.

Arsenal potrzebuje cudu w starciu z Bayernem

W środę Bayern Monachium podejmie Arsenal Londyn. "Kanonierów" czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ w pierwszym spotkaniu przegrali na własnym boisku 1:3. Poza tym do Monachium nie polecieli Wojciech Szczęsny i kontuzjowany Lukas Podolski. W drugim środowym ćwierćfinale FC Malaga zmierzy się na własnym boisku z FC Porto. Pierwsze spotkanie portugalski zespół wygrał 1:0.

Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie Juventus Turyn, Borussia Dortmund, Real Madryt i Paris Saint Germain.
Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie.

FC Barcelona - AC Milan 4:0 (2:0).
Bramki: Lionel Messi (5, 40), David Villa (55), Jordi Alba (90+2).
Sędziował: Viktor Kassai (Węgry).
Barcelona: Victor Valdes; Daniel Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano (77-Carles Puyol), Jordi Alba; Xavi, Sergio Busquets, Andres Iniesta; Pedro (84-Adriano), Lionel Messi, David Villa (75-Alexis Sanchez).
Milan: Christian Abbiati; Ignazio Abate, Philippe Mexes, Cristian Zapata, Kevin Constant; Mathieu Flamini (75-Bojan Krkic), Massimo Ambrosini (60-Sulley Muntari), Riccardo Montolivo; M'Baye Niang (61-Robinho), Kevin Prince-Boateng, Stephan El Shaarawy.