Aneta Hołówek 18.03.2013

FC Barcelona nie zwalnia. Messi powiększa dorobek

Piłkarze Barcelony pokonali u siebie Rayo Vallecano 3:1 w niedzielnym meczu 28. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dwa gole zdobył Lionel Messii, który trafił do siatki w 18. ligowym meczu z rzędu i z dorobkiem 42 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył David Villa, ale po akcji i dokładnym podaniu Messiego. Strzelec pierwszej bramki odwdzięczył się Argentyńczykowi pięć minut przed przerwą, a lider klasyfikacji strzelców posłał piłkę pod ręką bramkarza gości Rubena Andrade. Dwanaście minut po zmianie stron Messi ponownie trafił do bramki zdobywając swojego 42. gola w tym sezonie Primera Division.
Argentyńczyk ostatnio nie strzelił bramki w ligowym meczu 3 listopada w rywalizacji z Celtą Vigo. Honorowego gola dla gości w niedzielnym spotkaniu zdobył w 70. minucie wprowadzony na boisko minutę wcześniej Raul Tamudo.
W innym niedzielnym meczu Granada zremisowała u siebie z Levante 1:1. Bramkę na wagę remisu strzelił dla gości włoski piłkarz polskiego pochodzenia Robert Acquafresca. Z ławki rezerwowych Levante cały mecz oglądał Dariusz Dudka.
Z kolei Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Osasunę Pampeluna 2:0, a dwie bramki zdobył Diego Costa. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Diego Simeone nadal tracą jeden punkt do Realu Madryt, który dzień wcześniej pokonał u siebie Mallorcę 5:2.
Po 28 kolejkach Barcelona wciąż ma 13 punktów przewagi nad mistrzem Hiszpanii - Realem.