Marcin Nowak 30.03.2013

Premier League: Chelsea straciła podium po starciu z ekipą Boruca

Southampton FC niespodziewanie pokonał przed własną publicznością Chelsea Londyn 2:1 w meczu 31. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Southampton FC - Chelsea LondynSouthampton FC - Chelsea LondynPAP/EPA/GERRY PENNY

Artur Boruc rozpocząl spotkanie w pierwszym składzie zespołu gospodarzy. Uraz uniemożliwił jednak polskiemu bramkarzowi dokończenie meczu.
Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie za sprawą Jaya Rodrigueza, ale wyrównanie padło już dziesięć minut później. Po rzucie rożnym piłka w polu karnym trafiła do nieobstawionego Johna Terry'ego, który z łatwością posłał ją obok polskiego bramkarza.

Kontuzja Artura Boruca
Jednak 120 sekund później 14. gola w sezonie zdobył Rickie Lambert, który jest najskuteczniejszym Anglikiem w tym sezonie Premiership - wyprzedza m.in. Franka Lamparda z Chelsea oraz Wayne'a Rooneya z Manchesteru United. Jego osiągnięcie zasługuje na uwagę tym bardziej, że jest to dla 31-letniego napastnika pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywek.
W drugiej połowie bramki już nie padły, ale należy odnotować, że z szatni na murawę nie powrócił Boruc. Zastąpił go Kelvin Davis. Na razie nieznane są szczegóły urazu, którego - jak twierdzą zagraniczne media - nabawił się Polak.
Porażka utrudniła londyńczykom drogę do najważniejszego celu w trwających rozgrywkach, czyli do zakończenia ich w pierwszej czwórce. Te miejsca dają bowiem awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Tottenham awansował na trzecie miejsce
Chelsea, która ma na koncie 55 pkt, straciła trzecią pozycję na rzecz lokalnego rywala - Tottenhamu, który pokonał na wyjeździe 2:1 Swansea City i ma o dwa "oczka" więcej. Jedną z bramek dla "Kogutów" zdobył imponującym strzałem Walijczyk Gareth Bale, który asystował też przy trafieniu Belga Jana Vertonghena. Dla gości honorowego gola uzyskał Hiszpan Michu.
Kolejny krok w stronę 20. mistrzostwa w historii wykonał Manchester United, pokonując na wyjeździe Sunderland 1:0. Zwycięską bramkę zdobył... obrońca gospodarzy Titus Bramble. Wicemistrz kraju z 77 punktami w dorobku wciąż wyprzedza o 15 lokalnego rywala - Manchester City, który rozgromił przed własną publicznością Newcastle United 4:0.
Swoje spotkanie wysoko wygrał także Arsenal Londyn z Łukaszem Fabiańskim w bramce (Wojciech Szczęsny oglądał spotkanie z ławki rezerwowych). "Kanonierzy" pokonali Reading 4:1, spychając beniaminka na ostatnie miejsce w tabeli. Sami mają już na koncie 53 punkty i wracają do walki o miejsce w Lidze Mistrzów.