Marcin Nowak 30.03.2013

Sensacyjne remisy FC Barcelony i Realu Madryt

Zarówno drużyna Realu Madryt, jak i FC Barcelony zremisowały swoje spotkania w 29. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Real Saragossa - Real MadrytReal Saragossa - Real MadrytPAP/EPA/Javier Cebollada

Lionel Messi zdobył bramkę w meczu ej, w którym Barcelona zremisowała z Celtą Vigo 2:2. Najlepszy piłkarz świata w latach 2009-12 strzelił co najmniej jednego gola w 19 ligowych spotkaniach z rzędu.

Niebywały wyczyn Leo Messiego
25-letni Argentyńczyk jest jedynym w historii La Liga piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców ze wszystkimi rywalami po kolei. Po raz ostatni nie zdobył gola w Primera Division na początku listopada ubiegłego roku. Barcelona pokonała wówczas u siebie Celtę 3:1, a do siatki rywali trafiali kolejno Adriano Correia, David Villa i Jordi Alba.
Łącznie w tym sezonie ligowym Messi strzelił już 43 gole (56 we wszystkich rozgrywkach klubowych) i jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi w tym zestawieniu Portugalczyk Cristiano Ronaldo trafił 28 razy.
Po bramce Messiego, który w sobotę po raz pierwszy był kapitanem "Barcy" w meczu ligowym, faworyt prowadził w 73. minucie 2:1 i wydawało się, że odniesie 25. zwycięstwo w sezonie. Jednak dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał skrzydłowy Borja Oubina.

Piłkarze myślami już w Lidze Mistrzów?
- Wyczyn Leo to coś niespotykanego. Fakt, że każdemu z rywali po kolei strzelił bramkę tylko podkreśla jego wielkość, ale i ma znaczenie dla naszej drużyny - przyznał na konferencji prasowej drugi trener Barcelony Jordi Roura, który po raz kolejny prowadził zespół w zastępstwie Tito Vilanovy, choć ten wrócił już do Hiszpanii z kuracji nowotworowej w Nowym Jorku.
Jego zdaniem, gol stracony w końcówce nie świadczy o tym, że piłkarze byli myślami już przy spotkaniu z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów.
- Nie myśleliśmy o wtorku. Liga jest dla nas zbyt ważna. Po prostu przydarzyła nam się chwila dekoncentracji - ocenił.
Co innego można myśleć, patrząc na skład wicemistrza Hiszpanii. Z powodu kontuzji zabrakło w nim Carlesa Puyola, Jordiego Alby i Xaviego, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Andres Iniesta, Sergio Busquets i David Villa.

Real może stracić pozycję wicelidera
Barcelona znajduje się na czele ligowej tabeli. Po 29 kolejkach wyprzedza o 13 punktów broniący tytułu Real Madryt, który nie wykorzystał potknięcia lidera i zremisował w Saragossie 1:1. W ten sposób gospodarze na sześciu zakończyli serię ligowych zwycięstw "Królewskich".
Real i jego trener Jose Mourinho też skupiają się już głównie na Champions League, nie wierząc w obronę tytułu. Miejscowi prowadzili od szóstej minuty po strzale Rodriego, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Ronaldo. Po godzinie portugalski szkoleniowiec posłał do boju Niemców Samiego Khedirę, Mesuta Oezila i Argentyńczyka Angela Di Marię, ale wynik już się nie zmienił.
Jeśli w niedzielę lokalny rywal z Madrytu - Atletico - pokona Valencię, to Real straci drugą pozycję w tabeli.