Marcin Nowak 02.04.2013

Liga Mistrzów: PSG - FC Barcelona. Gol Messiego, ale wkrótce kontuzja

Napastnik Barcelony Lionel Messi zdobył 59. bramkę w piłkarskiej Lidze Mistrzów we wtorkowym meczu ćwierćfinałowym z Paris St Germain (2:2).
Lionel MessiLionel MessiPAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Później Argentyńczyk doznał urazu uda i nie wrócił na murawę po przerwie.
Messi wykorzystał prostopadłe podanie od Daniego Alvesa i pokonał bramkarza paryżan strzałem w długi róg w 38. minucie. Był to jedyny gol w pierwszej połowie meczu w stolicy Francji.
Przy jednej z kolejnych akcji Argentyńczyk złapał się za udo, po czym konsultował się z ławką trenerską. Dograł pierwszą część do końca, ale od początku drugiej w jego miejsce wszedł Cesc Fabregas.

Spotkanie na Parc des Princes ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2.

Więcej o meczu - Relacja ze spotkania PSG - FC Barcelona

W środę - w spotkaniu dwóch największych rewelacji obecnej edycji LM - Malaga podejmie Borussię Dortmund z trzema Polakami w kadrze (Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek), natomiast Real Madryt zmierzy się z Galatasaray Stambuł.
Mecze rewanżowe odbędą się w przyszły wtorek i środę, natomiast na 12 kwietnia zaplanowano losowanie par półfinałowych. Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie