Marcin Nowak 06.04.2013

Premier League: polscy bramkarze nie zawiedli. Pokazał się Fabiański i Boruc

Arsenal Londyn, którego bramki bronił Łukasz Fabiański, pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 2:1 w 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii.
West Bromwich Albion - Arsenal LondynWest Bromwich Albion - Arsenal LondynPAP/EPA//DAVID JONES

Zwycięstwo odniósł także Southampton - zespół z Arturem Borucem w składzie wygrał na boisku Reading 2:0.
Dzięki zwycięstwu nad WBA "Kanonierzy" awansowali na czwarte miejsce, oznaczające prawo gry o Ligę Mistrzów, ale piąta obecnie Chelsea (jeden punkt mniej) w niedzielę podejmie Sunderland.
Bohaterem Arsenalu okazał się Tomas Rosicky - doświadczony czeski pomocnik trafił do bramki rywali w 20. i 50. minucie spotkania. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem Jamesa Morrisona z rzutu karnego. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył niemiecki obrońca "Kanonierów" Per Mertesacker.
W końcówce spotkania piłkarze WBA uzyskali sporą przewagę, ale Łukasz Fabiański nie dał się pokonać. Na ławce rezerwowych zabrakło drugiego z polskich golkiperów Arsenalu - Wojciecha Szczęsnego.
Tymczasem Artur Boruc, który z powodów zdrowotnych został zmieniony w przerwie meczu w poprzedniej kolejce z Chelsea (2:1), tym razem rozegrał całe spotkanie w barwach Southampton. Polski bramkarz popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a jego zespół dzięki trafieniom Jaya Rodrigueza i rezerwowego Adama Lallany wygrał na wyjeździe z Reading 2:0 i awansował na 11. miejsce w tabeli.
W poniedziałek odbędzie się hit tej kolejki i całego sezonu - lider Manchester United podejmie w derbach wicelidera City, wciąż jeszcze aktualnego mistrza Anglii.