Martin Ruszkiewicz 08.04.2013

Krychowiak bohaterem Reims. Świetne noty za występ z Lyonem

Grzegorz Krychowiak został wybrany do jedenastki kolejki francuskiej ekstraklasy dziennika "L'Equipe" oraz portali "Football" i "Maxifoot". Polak strzelił zwycięską bramkę dla Reims w meczu z Olympique Lyon (1:0).
Grzegorz KrychowiakGrzegorz KrychowiakWikpedia/Fcgb260

23-letni Krychowiak, defensywny pomocnik, zdobył gola z rzutu karnego w 53. minucie. W "L'Equipe" otrzymał za ten występ ocenę "7".

To było drugie spotkanie, w którym dzięki trafieniu Polaka beniaminek sprawił niespodziankę i pokonał znacznie wyżej notowanego rywala. Wcześniej, także 1:0, wygrał z Paris Saint Germain.

W obecnym sezonie Krychowiak rozegrał 29 meczów w barwach Reims (na boisku spędził 2520 minut) i strzelił trzy bramki. Sześć razy karany był żółtymi kartkami.

Ekipa Reims zajmuje 15. miejsce w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Prowadzi Paris St. Germain.