Martin Ruszkiewicz 09.04.2013

Premier League: Manchester United - Manchester City. Derby dla mistrza!

Po kapitalnym meczu Manchester City pokonał na Old Trafford "Czerwone Diabły" 2:1 (0:0). Mistrzowie Anglii zmniejszyli stratę do lokalnych rywali do dwunastu punktów.
Fragment meczu Manchester United - Manchester CityFragment meczu Manchester United - Manchester CityEPA/PETER POWELL

Manchester United przegrał na własnym stadionie z Manchesterem City 1:2 (0:0) w meczu 32. kolejki piłkarskiej Premier League. Bramki dla mistrzów Anglii zdobyli James Milner i Sergio Aguero. Mimo porażki "Czerwone Diabły" utrzymały prowadzenie w tabeli.
Derbowy pojedynek był zarazem starciem wicemistrza z obrońcą tytułu oraz aktualnego lidera z drugą drużyną rozgrywek 2012/13. Hit sezonu nie rozczarował. Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia gola był obrońca gospodarzy Rafael da Silva. Tuż przed przerwą piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
Pierwsza bramka padła w 51. minucie, a prowadzenie drużynie Roberta Manciniego uderzeniem zza pola karnego dał James Milner. Gospodarze wyrównali osiem minut później. Z rzutu wolnego dośrodkował Robin van Persie, główkował Nemanja Vidic, a piłka odbiła się od pleców Vincenta Kompany'ego i wpadła do siatki.
W 71. minucie na boisku pojawił się Aguero, który zmienił Samiego Nasriego. Argentyńczyk potrzebował zaledwie siedmiu minut, by rozstrzygnąć losy meczu. 24-letni napastnik odważnie wbiegł w pole karne i mimo asysty obrońców potężnym strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.
Tym samym "Czerwonym Diabłom" nie udało się zrewanżować za kompromitującą porażkę z poprzedniego sezonu, kiedy to na Old Trafford ulegli 1:6.
Mimo zwycięstwa "The Citizens" mają niewielkie szanse na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku. Na siedem kolejek przed końcem sezonu w tabeli prowadzą piłkarze Aleksa Fergusona. Lokalnego rywala wyprzedzają o 12 punktów.

Manchester United - Manchester City 1:2 (0:0)

Bramki: Kompany (58-sam.) - Milner (52), Aguero (78)