Aneta Hołówek 16.04.2013

Serie A: "Stara Dama" zrewanżowała się Lazio za Puchar Włoch

Juventus Turyn w meczu kończącym 32. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Włoch pokonał w Rzymie Lazio 2:0. Dzięki temu zwycięstwu i niedzielnemu remisowi w spotkaniu między Napoli i AC Milan (1:1) "Stara Dama" umocniła się na pozycji lidera tabeli.

Trzy punkty zapewnił ekipie prowadzonej przez Antonio Conte Arturo Vidal, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 25-letni Chilijczyk najpierw w ósmej minucie spotkania skutecznie wykonał rzut karny, a 20 minut później po raz kolejny pokonał strzegącego bramki gospodarzy Federico Marchettiego.
Ekipa Vladimira Petkovica stworzyła kilka dogodnych sytuacji, ale nie zdołała ich wykorzystać. Jedenasta porażka w sezonie sprawiła, że Lazio spadło z piątego na szóste miejsce w tabeli.
Poniedziałkowym zwycięstwem Juventus zrewanżował się zaś rywalom za wyeliminowanie w półfinale Pucharu Włoch. To także małe pocieszenie dla zespołu z Turynu, który w ubiegłym tygodniu odpadł także z Ligi Mistrzów, gdzie w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Bayernu Monachium.
Mająca na koncie 74 punkty "Stara Dama" do 11 zwiększyła przewagę w tabeli nad drugim Napoli, które w niedzielę zremisowało z trzecim AC Milan (59 pkt). Tego dnia po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie Udinese Piotr Zieliński. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Parmę 3:0, a niespełna 19-letni Polak zanotował asystę przy pierwszym golu. Całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwował jego klubowy kolega - 20-letni bramkarz Wojciech Pawłowski. Klub z Udine z 48 pkt plasuje się obecnie na ósmej pozycji w Serie A.