Marcin Nowak 11.05.2013

Premier League: Piłkarze Chelsea zapewnili sobie miejsce w Lidze Mistrzów

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Aston Villę 2:1 w jedynym sobotnim meczu 37. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii.
Aston Villa - Chelsea LondynAston Villa - Chelsea LondynPAP/EPA/DAVID JONES

Trafienia numer 202. i 203. w barwach "The Blues" zanotował Frank Lampard. Pobił tym samym rekord Bobby'ego Tamblinga.
Chelsea wywalczyła trzy punkty na Villa Park, choć od 15. minuty przegrywała, po golu Belga Christiana Benteke. W drugiej połowie zdołała jednak odwrócić losy meczu, choć zwycięstwo zapewniła sobie dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.
Bohaterem w szeregach "The Blues" został Frank Lampard, który zdobył oba gole - w 61. i 88. minucie. Anglik strzelił już 203 bramki w barwach Chelsea. Pobił tym samym rekord swojego rodaka Bobby'ego Tamblinga, który w latach 1959-1970 zanotował o jedno trafienie mniej.
Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartką w barwach gości ukarany został w końcówce pierwszej połowy Brazylijczyk Ramires, a wśród gospodarzy w 58. minucie Benteke.
Zwycięstwo znacznie przybliżyło Chelsea do zajęcia trzeciego miejsca na koniec sezonu, zapewniającego grę w Lidze Mistrzów. Ma pięć punktów przewagi nad czwartym Arsenalem Londyn Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego oraz sześć nad piątym Tottenhamem Hotspur. Różnica bramek pomiędzy Tottenhamem a "The Blues" jest jednak tak znacząca na korzyść ekipy Rafy Beniteza, że piłkarze Chelsea już praktycznie zapewnili sobie awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

"Kanonierzy" swój mecz przedostatniej kolejki rozegrają we wtorek. Podejmują u siebie Wigan Athletic, które w sobotę wieczorem gra na Wembley z Manchesterem City w finale Puchar Anglii. Tottenham natomiast w niedzielę zmierzy się na wyjeździe ze Stoke City. Tego samego dnia Manchester United, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo kraju, na Old Trafford zagra ze Swansea City, a Southampton Artura Boruca z Sunderlandem na jego boisku.