Aneta Hołówek 24.05.2013

Widzew - Legia: Widzew pokrzyżował plany Legii. Strata punktów może kosztować

Legia Warszawa zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w meczu 28. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Widzew Łódź - Legia WarszawaWidzew Łódź - Legia WarszawaPAP

Piłkarze Widzewa z warszawską Legią nie wygrali od kwietnia 2000 roku. Od tego czasu w piętnastu meczach tych drużyn dwanaście razy zwyciężał zespół ze stolicy, a w trzech spotkaniach był remis. Podziałem punktów (1:1) zakończył się również piątkowy pojedynek, którego zdecydowanym faworytem była walcząca o mistrzostwo Polski Legia. Z końcowego wyniku bardziej zadowoleni byli gospodarze, których jeden punkt znacząco przybliżył do utrzymania w ekstraklasie.
Po pierwszej połowie również więcej powodów do radości mieli widzewiacy, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 18. minucie po akcji lewą stroną boiska Bartłomiej Pawłowski wbiegł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Artura Jędrzejczyka. Kilkadziesiąt sekund później jedenastkę na gola dla Widzewa zamienił Łukasz Broź.
Nastawieni na grę z kontrataku gospodarze w pierwszej odsłonie bez większych problemów radzili sobie z wolno i schematycznie grającą Legią. Goście byli wprawdzie częściej przy piłce, ale nie stwarzali większego zagrożenia na przedpolu Macieja Mielcarza. Bramkarz gospodarzy tylko raz musiał ratować swój zespół przed utratą gola. W 34. minucie interwencję ułatwił mu jednak Marek Saganowski, który w doskonałej sytuacji z sześciu metrów strzelił głową lekko i w środek bramki.
Napastnik Legii zrehabilitował się w 56. minucie, gdy po zamieszaniu na widzewskim polu karnym głową pokonał Mielcarza i doprowadził do remisu. Później Legia atakowała, Widzew się bronił i sporadycznie kontratakował, ale wynik nie uległ zmianie.

Po meczu powiedzieli:
Jan Urban (trener Legii): "
Skomplikowało nam się spotkanie po tej pierwszej bramce. Rzut karny dodał skrzydeł drużynie gospodarzy. Z drugiej strony spodziewaliśmy się, że Widzew zagra wysoko pressingiem i bardzo ambitnie. W drugiej połowie strzeliliśmy bramkę i mieliśmy też dogodną sytuację do tego, żeby zdobyć drugą. Zabrakło jednak zimnej krwi, a może i umiejętności. Dopisujemy sobie jednak jeden punkt i mamy sześć oczek przewagi nad Lechem. Teraz czekamy na to, co zrobi poznański zespół, a w następnej kolejce pojedziemy do Chorzowa walczyć o taki sam wynik, jaki Lech uzyska ze Śląskiem".
Radosław Mroczkowski (trener Widzewa): "Nie skaczemy do góry, bo chcieliśmy wygrać. Szkoda, że się nie udało. Od początku graliśmy z ogromną determinacją, która przełożyła się na bramkę. Później straciliśmy gola, ale do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystały".

Bramki: 1:0 Łukasz Broź (19-karny), 1:1 Marek Saganowski (56-głową).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Bartłomiej Kasprzak. Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Bartosz Bereszyński.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 8 000.
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Dino Gavric, Hachem Abbes, Jakub Bartkowski (86. Michał Płotka) - Mariusz Rybicki, Princewill Okachi, Bartłomiej Kasprzak, Sebastian Dudek (90. Krystian Nowak), Marcin Kaczmarek - Bartłomiej Pawłowski (90+3. Alex Bruno).
Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman (86. Janusz Gol), Michał Kucharczyk - Władimir Dwaliszwili (78. Michał Żyro), Marek Saganowski.

2013-05-25:

Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów (13.30)
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.45)
2013-05-26:
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (14.30)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (17.00)
2013-05-27:
KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)