Martin Ruszkiewicz 26.05.2013

1. liga: Termalica inkasuje cenne 3 punkty w walce o Ekstraklasę

Piłkarze Termaliki Nieciecza obronili pozycję lidera 1. ligi zwyciężając w niedzielę w wyjazdowym meczu z Kolejarzem Stróże 1:0 (1:0). Jedyny gol padł w 37. minucie po strzale Emila Drozdowicza.
Piłkarze Termaliki Nieciecza (P)Piłkarze Termaliki Nieciecza (P)Termalica

Trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze trenera Kazimierza Moskala mają trzy punkty przewagi nad Zawiszą i Flotą oraz cztery nad Cracovią.

Zawisza dobrze rozpoczął derbowe spotkanie, bo już w pierwszej minucie gola zdobył Michał Masłowski. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Paweł Abbott. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podobnie jak rozpoczęli, równie dobrze zakończyli spotkanie. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Kamil Drygas.

Z kolei w Łęcznie na listę strzelców wpisywali się tylko piłkarze gości - na początku drugiej połowy do własnej siatki trafił Michał Stasiak, a chwilę później wyrównał z rzutu wolnego Bartłomiej Niedziela.

Czwarty kandydat do awansu - Cracovia - pokonał u siebie Polonię Bytom 2:0, choć wbrew oczekiwaniom i wynikowi przez większą część meczu to goście byli lepszym zespołem.W środę dojdzie do pojedynku na szczycie - Termalica podejmie Zawiszę.

Bliska spadku do drugiej ligi jest natomiast Warta Poznań, która nie wykorzystała szansy na zdobycie kompletu punktów w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Zespół z Poznania prowadził 2:0 po skutecznym wykorzystaniu rzutów karnych. Jednak w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Adrian Bartkowiak po samobójczym trafieniu.

W ośmiu meczach 31. kolejki (nie licząc walkowera dla GKS Tychy po wycofaniu się z rozgrywek ŁKS Łódź) padło 21 bramek, a sędziowie pokazali piłkarzom 41 żółtych i dwie czerwone kartki. Spotkania obejrzało na stadionach łącznie ok. 18 tys. widzów.

mr

espół z Niecieczy ma obecnie 62 punkty i o 3 wyprzedza Zawiszę Bydgoszcz oraz Flotę Świnoujście, czwarte miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy zajmuje Cracovia z dorobkiem 58 pkt.
Do końca rozgrywek 1 ligi pozostały trzy kolejki spotkań - do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespołyespół z Niecieczy ma obecnie 62 punkty i o 3 wyprzedza Zawiszę Bydgoszcz oraz Flotę Świnoujście, czwarte miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy zajmuje Cracovia z dorobkiem 58 pkt.Do końca rozgrywek 1 ligi pozostały trzy kolejki spotkań - do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły.