Martin Ruszkiewicz 10.06.2013

KSW23. "Pudzian": poczułem krew, za szybko chciałem go wykończyć

- Taka kara mi się należała. Nawet nie muszę oglądać ponownie tej walki, bo wiem, co zrobiłem źle - przyznał Mariusz Pudzianowski po porażce przez poddanie w 2. minucie walki z Seanem McCorklem podczas gali KSW 23 w Gdańsku.
KSW23. Pudzian: poczułem krew, za szybko chciałem go wykończyćmateriały promocyjne

Pudzianowski rozpoczął z animuszem, rzucił się na rywala. Ale ten wytrzymał atak, a gdy walka zeszła do parteru, założył "Pudzianowi" dźwignię na ramię i zakończył pojedynek w zaledwie minutę i 57 sekund.

- Po jedynym z ciosów poczułem moc najsilniejszego człowieka świata. Nie spodziewałem się, że Pudzianowski będzie aż tak szybki. On i tak jest dla mnie bohaterem - mówił po walce uśmiechnięty "Big Sexy".

- Polska to świetny kraj, więc chętnie tu wrócę - tak McCorkle (17-5) sugerował, że chętnie dałby rewanż Pudzianowskiemu (5 zwycięstw, 3 przegrane).

- Taka kara mi się należała. Nawet nie muszę oglądać ponownie tej walki, bo wiem, co zrobiłem źle. Pozostaje tylko trenować mocniej - samokrytycznie przyznał Pudzianowski. - Zabrakło mi zimnej głowy, poczułem krew i za szybko chciałem go wykończyć. Ruszyłem do przodu, ale po jednym z jego ciosów mnie zamroczyło. Wiedziałem, że nie mogę iść do parteru, bo on tam może skończyć walkę. Przegrałem, czyli źle odrobiłem lekcję - analizował "Pudzian".

Tak relacjonowaliśmy galę KSW23:

Witamy z Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Na gali KSW23 nudy na pewno nie będzie!

Na początek w kategorii do 77 kg zmierzą się Mateusz Piskorz i Brazylijczyk Luz Ricardo Simon .

Wyjściu zawodników jak zwykle towarzyszą fajerwerki - dosłownie i w przenośni - oraz pobudzające dźwięki muzyki.

Bilans Simona w MMA to 5-2-0. Mateusz "Juhas" Piskorz, który w KSW debiutuje, stoczył 8 walk i wszystkie wygrał.

"Juhas" woli walczyć w stójce. Brazylijczyk chce sprowadzić go do parteru, ale to mu się nie udaje.

Celny lewy sierpowy Polaka! W odpowiedzi Brazylijczyk posyła kopniaka w krocze naszego zawodnika. Pierwsza runda kończy się z delikatnym wskazaniem na Piskorza.

Piskorz długo nie mógł trafić rywala. Sam już tak skuteczny w obronie nie był i druga runda zdecydowanie dla Brazylijczyka. Przed nami ostatnia, trzecia runda!

Przewaga Simona pogłębia się. Zawodnicy walczą w stójce, ale to ciosy Brazylijczyka dosięgają celu. Kolana, prawy sierpowy, lewy prosty - prawdziwa lawina ciosów spada na Piskorza.

To musiało się tak skończyć. Simon wygrywa jednogłośnie . Słowa pochwały dla Polaka, że wytrzymał do końca.

Teraz kategoria do 70 kg. Naprzeciwko siebie staną Mateusz Zawadzki i Mateusz Gamrot. Obaj debiutują w KSW.

Po dwóch rundach w bardzo przekonującym stylu wygrywa Gamrot . Ten trzykrotny mistrz Polski w zapasach dążył do walki w parterze, a gdy już udało mu się obalić rywala zasypał go gradem uderzeń. Sporo z nich trafiło w głowę Zawadzkiego.

Emocje rosną! Na ring wychodzą Karolina Kowalkiewicz i Marta Chojnoska. Stawką będzie pas organizacji KSW!

Większe doświadczenie w MMA ma Karolina Kowalkiewicz, która wygrała obie swoje dotychczasowe walki. Marta Chojnowska ma rekord 1-0, ale za to pochwalić może się tytułem mistrzyni świata w K-1.

Oto pierwsza w historii mistrzyni KSW! Kowalkiewicz dopadła plecy rywalki, potężną klamrą na szyi odcięła jej dopływ tlenu i Chojnoska nie miała już ochoty kontynuować walki.
I ponownie kategoria do 77 kg. Aslambek Saidov vs Ben Lagman . Saidov to mistrz federacji KSW. Jego bilans w MMA to 13 zwycięstw i 3 porażki. Z kolei Lagman debiutuje w KSW. Amerykanin stoczył łącznie 9 walk w MMA, z których 6 wygrał.

Saidov triumfuje! Obrońca pasa atakował od pierwszej rundy aż wreszcie zapiął dźwignię prostą na łokieć rywalowi i zakończył walkę.

W piątej walce zmierzą się Michał Materla i Amerykanin Kendall Grove . Polak jest mistrzem KSW, a jego bilans w MMA to 18-3. Jego rywal debiutuje natomiast w KSW. Na swojej robocie jednak się zna, o czym świadczy 11 walk jakie stoczył w prestiżowej federacji UFC.

Pierwsza runda pod znakiem stójki, w drugiej Polak zdołał przenieść walkę do parteru. Na jego twarzy pojawiła się krew z rozciętego czoła. Emocjonujący pojedynek nie zakończył się także w trzeciej rundzie, po której sędziowe orzekli remis! Oznacza to 5-minutową dogrywkę.

Do rany na głowie u Materli doszedł jeszcze rozcięty nos. Na ringu i twarzy Polaka pojawiło się jeszcze więcej krwi, ale to on był stroną przeważającą w dogrywce. Jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrywa Michał Materla!

Przed nami pierwsza walka wieczoru: Mariusz Pudzianowski kontra Sean McCorkle!

Obiecujący początek Pudziana, który zadał kilka ciosów w stójce i parterze. Ale co robi McCorkle?! założył Mariuszowi dźwignię na rękę i zakończył pojedynek przez kimurę. Walka trwała minutę i 57 sekund...