Marcin Nowak 10.06.2013

ME U-19. Blamaż polskiej reprezentacji w kwalifikacjach

Polscy piłkarze zremisowali w Gdańsku z Grecją 1:1 (1:0) w ostatnim meczu grupy czwartej eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. Biało-czerwoni zanotowali dwie porażki i remis.

W finałach zagrają Hiszpanie, którzy nie rozstrzygnęli spotkania z Chorwacją (1:1).
Konfrontacja Polski z Grecją nie miała już większego znaczenia - obie drużyny wcześniej straciły szansę na awans.
Bramkę dla Polski zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kamil Kurowski, a wyrównał w 56. minucie Dimitris Sounas.
W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni ulegli Hiszpanom 0:1, a w drugim przegrali z Chorwacją 0:2. Z kolei Grecy zremisowali 1:1 z Chorwacją oraz ponieśli porażkę 0:2 z Hiszpanią.
Do finałowego turnieju, który odbędzie się na Litwie między 20 lipca i 1 sierpnia, zakwalifikowali się obrońcy tytułu - Hiszpanie, którzy po remisie w Starogardzie Gdańskim z Chorwacją 1:1 zajęli pierwsze miejsce w grupie.