Marcin Nowak 26.06.2013

Wimbledon: plaga kontuzji trwa. Wycofał się Tsonga

Rozstawiony z numerem szóstym Francuz Jo-Wilfried Tsonga jest kolejnym tenisistą, który z powodu kontuzji odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu.
Jo-Wilfried TsongaJo-Wilfried TsongaPAP/EPA/TOM HEVEZI
  • Relacja Cezarego Gurjewa (Naczelna Redakcja Sportowa) z trzeciego dnia zmagań w Wimbledonie (Jedynka/Kronika sportowa)

W środę podobny los spotkał m.in. Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.
Tsonga skreczował przy stanie 6:3, 3:6, 3:6 w pojedynku z Łotyszem Ernestsem Gulbisem.
Francuz miał problemy z kolanem już pod koniec drugiego seta, potrzebował opieki medycznej, a po trzecim zakończył udział w turnieju. W ten sposób dołączył do długiej listy zawodników, którzy w środę przegrali mecze z powodu urazów.
Dalej nie gra m.in. Amerykanin John Isner - z powodu kontuzji stawu kolanowego skreczował w pierwszym secie meczu 2. rundy z Francuzem Adrianem Mannarino (przy stanie 1:1). Isner jest znany z tego, że rozegrał najdłuższy pojedynek w historii Wimbledonu. W 2010 roku w 1. rundzie jego batalia z Francuzem Nicolasem Mahutem trwała 11 godzin i pięć minut; ostatni set zakończył się rezultatem 70:68.
Swój mecz walkowerem oddał w środę rozstawiony z numerem dziesiątym Chorwat Marin Cilic, który miał grać z Francuzem Kennym De Schepperem.
Plaga kontuzji w Wimbledonie "pomaga" m.in. Polakom. Łukasz Kubot bez gry awansował do trzeciej rundy - z powodu kontuzji prawego barku wycofał się jego rywal Belg Steve Darcis, wcześniejszy pogromca Hiszpana Rafaela Nadala.
Z kolei w pojedynku z rozstawionym z numerem 24. Jerzym Janowiczem doświadczony Czech Radek Stepanek skreczował (kontuzja lewego uda) przy stanie 6:2, 5:3 dla Polaka.
W turnieju kobiet przed drugą rundą wycofała się m.in. słynna Azarenka (nr 2.), narzekająca na uraz stawu kolanowego. W pierwszej pokonała Portugalkę Marię Joao Koehler 6:1, 6:2. W tym meczu pośliznęła się i musiała skorzystać z przerwy medycznej. W środę ogłosiła, że nie doszła do pełnej dyspozycji i rezygnuje z pojedynku z Włoszką Flavią Pennettą.
Z turnieju wycofała się także Jarosława Szwedowa z Kazachstanu, która miała w drugiej rundzie grać z Czeszką Petrą Kvitową (nr 8.).