Martin Ruszkiewicz 02.07.2013

Wimbledon: Agnieszka Radwańska - Na Li. Polka w półfinale turnieju

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska wygrała z Chinką Na Li (6) i awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu (pula nagród - 22,56 mln funtów).
Agnieszka RadwańskaAgnieszka RadwańskaPAP/EPA/GERRY PENNY
  • Cezary Gurjew - relacja z meczu Agnieszki Radwańskiej z Na Li na Wimbledonie 2013 (PR1)
  • Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej po awansie swojej podopiecznej do półfinału Wimbledonu 2013 (IAR)
  • Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej przed meczem swojej podopiecznej z Sabine Lisicki w półfinale Wimbledonu 2013 (IAR)
  • Agnieszka Radwańska po wygraniu ćwierćfinału Wimbledonu 2013 z Chinką Na Li (IAR).mp3

Agnieszka Radwańska, obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, jest najwyżej notowaną z zawodniczek, jakie grają jeszcze w turnieju. Polska tenisistka wygrała we wtorek z Chinką Na Li (nr 6.) 7:6 (7-5), 4:6, 6:2.

Wtorkowy pojedynek z powodu opadów deszczu był dwukrotnie przerywany. Najpierw po zakończeniu pierwszego seta, a później na początku trzeciego.

Obie zawodniczki po raz trzeci trafiły na siebie w Wimbledonie, gdzie w 2009 roku lepsza okazała się Polka w drugiej rundzie 6:4, 7:5, a w kolejnym sezonie przegrała w trzeciej 3:6, 2:6.

Polka spotka się w półfinale z Niemką polskiego pochodzenia Sabine Lisicki. Rozstawiona z numerem 23. Lisicki pokonała w ćwierćfinale Estonkę Kaię Kanepi 6:3, 6:3.

Wimbledon: Sabine Lisicki pierwszą półfinalistką

TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Na Li (Chiny, 6) - 7:6 (7-5), 4:6, 6:2

Agnieszka
Agnieszka Radwańska

SET 3: Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Na Li (Chiny, 6) 6:2

Cały mecz trwał aż 2 godziny i 46 minut. Walka godna nawet finału Wielkiego Szlema!

6:2 Kapitalne zakończenie wielkiego meczu! Po ponad 10. minutach gry w ósmym gemie - Radwańska w półfinale Wimbledonu! Polka potrzebowała aż ośmiu piłek meczowych by skończyć spotkanie z dzielnie broniącą się Na Li. Owacja na stojąco dla obu tenisistek.

5:2 Były już piłki meczowe, ale Chinka po szaleńczych atakach pod siatką zdołała wyrównać. Pasjonujący gem!

5:1 Polka pewnie zmierza do półfinału. Na Li stara się jak może, ale Agnieszka Radwańska gra bardzo dobrze

4:1 Chyba już po meczu. Polka z drugim przełamaniem po wielkim boju w piątym gemie i grze na przewagi

3:1 Bardzo łatwo wygrany gem. Świetny serwis Polki i niewymuszone błędy Na Li

2:1 Wróciliśmy już do gry i po chwili Agnieszka Radwańska ładuje piłkę w siatkę. Chinka zdobywa pierwszego gema w trzecim secie

2:0 Mecz znów przerwany przez opady deszczu. Przy 40-15 dla Chinki nagle zaciął się serwis Na Li, która popełniła dwa podwójne błędy. Zdołała jednak wygrać kolejny punkt, ale mecz został zawieszony przy przewadze Na Li.

2:0 "Isia" ratuje się przed break-pointem i wychodzi na bezpieczne prowadzenie. Chinka traci szansę na wyrównanie w trzecim secie

1:0 Polka przełamuje Chinkę już w pierwszym gemie! Na Li zdezorientowana. Pomoc medyczna najwidoczniej poskutkowała

Agnieszka Radwańska przed rozpoczęciem trzeciego - decydującego seta postanowiła wziąć przerwę medyczną. Masażystka jest już na korcie i zajmuje się Polką.

Agnieszka

SET 2: Agnieszka Radwańska (4) - Na Li (6) 4:6

4:6 Na Li przełamuje Polkę! Chinka wygrała czwarty gem z rzędu i wyrównała stan meczu

4:5 Chinka wychodzi na prowadzenie! Kilka razy Na Li ratowała szczęśliwie taśma, ale trzeba przyznać, że obie tenisistki grają świetnie i czasem tego typu minimalne różnice decydują o zdobyciu punktu

4:4 Re-break! Na Li odrabia straty! Chinka gra agresywniej i bardzo często decyduje się na grę przy siatce, co procentuje wygranym gemem przy serwisie Radwańskiej

4:3 Kilka fantastycznych akcji przy siatce - w tym "serw i wolej" na sam koniec daje Na Li zwycięstwo w lacostowskim gemie

4:2 Polka wciąż kontroluje przebieg seta, mimo zaciętych ataków Chinki

3:2 Chinka wraca do gry. Po kilku kapitalnych wymianach i walce na przewagi - Na Li wygrywa swoje podanie

3:1 Polka wygrywa swoje podanie i ma już dużą przewagę nad Chinką

2:1 Przełamanie! Agnieszka Radwańska wykorzystuje drugiego break-pointa i wychodzi na prowadzenie w drugim secie

1:1 Polka z trudem wygrywa własne podanie po przegraniu pierwszych dwóch piłek

0:1 Gem wygrany "na sucho" przez Na Li. Polka nie zdołała zrobić nawet jednego punktu.

Przestało padać. Rozpoczynamy drugą partię!

W Londynie spadł deszcz. Czekamy na rozpoczęcie drugiego seta. Na razie gra została zawieszona, a kort został przykryty plandeką.

Na
Na Li

SET 1: Agnieszka Radwańska (4) - Na Li (6) 7:6 (7-5)

Wimbledon: Brytyjczycy pod wrażeniem gry Janowicza

7:6 Agnieszka Radwańska wygrywa po bardzo zaciętym tie-breaku. Ze stanu 3-5 wygrywa cztery piłki z rzędu. Biorąc jednak pod uwagę pomyłkę sędziów z 10. gema - pozostaje niesmak

6:6 Chinka wygrywa pewnie swoje podanie i będziemy mieli tie-break

6:5 Radwańska powraca niczym "Feniks z popiołów" - znów wychodzi na prowadzenie w tym secie. Tymczasem powtórki pokazują, że arbitrzy liniowi zabrali Chince zwycięstwo w pierwszym secie. Przy jednej z piłek setowych Na Li zaserwowała nie do obrony, ale wywołano aut. Chinka nie zdecydowała się jednak na Challenge i nie zdaje sobie sprawy, że już dawno powinna wygrać tego seta.

5:5 Znów kilka kapitalnych wymian, z których zwycięsko wyszła w końcu Polka. Agnieszka Radwańska obroniła aż 5 piłek setowych i wykorzystała pierwszą okazję na re-break, jaką dostała

4:5 Chinka po raz drugi przełamuje Radwańską. Kilka świetnych zagrań wzdłuż linii i Na Li będzie zaraz serwować na wygranie pierwszego seta

4:4 Kapitalny ósmy gem, w którym Polka miała piłki na przełamanie, ale kilka wspaniałych zagrań Na Li doprowadziło do remisu

3:3 Radwańska znów pewnie wygrywa swoje podanie. Potem odpowiada Chinka wygranym gemem

2:2 Obie tenisistki wygrały po raz pierwszy własne podania. Chinka by wygrać gema musiała jednak walczyć na przewagi

2:1 Polka wygrywa swoje podanie i po raz pierwszy wychodzi na prowadzenie w tym meczu

1:1 Dwa przełamania serwisów na początku spotkania. Najpierw swoje podanie przegrywa Polka, a chwilę później - Chinka

Wimbledon. Kubot w "Last Eight". "Nie będę musiał prosić o bilet"