Bundesliga: Guardiola chce sprowadzić do Bayernu byłego podopiecznego

Nowy trener Bayernu Monachium Josep Guardiola chciałby mieć w składzie drużyny jeszcze tylko jednego nowego piłkarza - pomocnika Thiago Alcantarę z Barcelony.
Josep Guardiola, trener Bayernu MonachiumJosep Guardiola, trener Bayernu MonachiumWikipedia/Tsutomu Takasu

"On, albo nikt inny" - powiedział były szkoleniowiec klubu z Katalonii.
"Tak, chcę mieć w składzie Thiago, prosiłem władze Bayernu o jego transfer" - przyznał 42-letni szkoleniowiec w trakcie zgrupowania drużyny mistrza Niemiec w północnych Włoszech. Potwierdził tym samym informacje, jakie ukazały się w mediach hiszpańskich.
Alcantara był kapitanem młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, która w czerwcu zdobyła mistrzostwo Europy w tej kategorii wiekowej, wygrywając w finale 4:2 z Włochami. Strzelił w tym meczu trzy bramki, został wybrany najlepszym graczem turnieju.
22-letnim piłkarzem interesował się także mistrz Anglii Manchester United, a także Real Madryt. Jego kontrakt z Barceloną obowiązuje do czerwca 2015 roku.
Wieczorem na swojej stronie internetowej angielski "The Guardian" poinformował, jakoby Bayern uzgodnił z urodzonym we Włoszech reprezentantem Hiszpanii warunki czteroletniego kontraktu.
Bayern w zakończonym sezonie zdobył mistrzostwo Bundesligi, Puchar Niemiec oraz triumfował w Lidze Mistrzów, wygrywając w finale 2:1 z Borussią Dortmund.
Przez wiele tygodni media informowały, że klub z Bawarii jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Borussii i reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.