Marcin Nowak 18.07.2013

LE: Karabach Agdam - Piast Gliwice. Piast przed trudnym zadaniem w rewanżu

Piłkarze Piasta Gliwice przegrali w Baku z Karabachem Agdam 1:2 (1:1) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej.
Piast GliwicePiast Gliwice piastgliwice.pl

Rewanż z zespołem z Azerbejdżanu odbędzie się za tydzień.

Mecz w stolicy Azerbejdżanu był debiutem Piasta na arenie międzynarodowej. W historycznej potyczce trener Marcin Brosz nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy, m.in. podstawowego bramkarza Dariusza Treli i sprowadzonego latem obrońcy Krzysztofa Króla.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, ale pierwsi z gola cieszyli się gliwiczanie. Po dośrodkowaniu Słowaka Mateja Izvolta skutecznym strzałem głową popisał się doświadczony napastnik, w przeszłości król strzelców pierwszej ligi Marcin Robak.
Polskiemu zespołowi nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy. W 40. minucie wyrównał efektownym strzałem w górny róg bramki Brazylijczyk Richard Almeida. W drugiej połowie przewaga należała do Karabachu, który zwłaszcza w końcówce spotkania stworzył kilka groźnych okazji. Po jednej z nich - w 83. minucie - do siatki trafił z bliska Reynaldo, którego w ekipie Piasta obawiano się najbardziej. Niespełna 24-letni Brazylijczyk do niedawna był zawodnikiem Anderlechtu Bruksela, a grając na wypożyczeniu w Cercle Brugge i Westerlo zbierał bardzo dobre recenzje.
Kilka minut przez zdobyciem bramki ten sam piłkarz był bliski szczęścia, ale po ładnej indywidualnej akcji zabrakło mu skuteczności. W końcówce spotkania Jakub Szumski obronił jeszcze groźny strzał rezerwowego Ulricha Kapolongo.

Karabach Agdam - Piast Gliwice 2:1 (1:1)