Marcin Nowak 15.09.2013

Vuelta a Espana: triumf Hornera, ostatni etap dla Matthewsa

Amerykanin Chris Horner z grupy Radioshack wygrał 68. edycję wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana.
Chris HornerChris Horner PAP/EPA/JAVIER LIZON
  • Ewa Wysocka (PR Barcelona) - Chistopher Horner z Radioshack Leopard zwycięzcą 68. wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana (IAR)

Na ostatnim, niespełna 110-kilometrowym etapie z metą w Madrycie, triumfował po finiszu peletonu Australijczyk Michael Matthews (Orica).
41-letni Horner to pierwszy w historii kolarz z USA, który zwyciężył w tej imprezie.
Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Rafał Majka (Saxo-Tinkoff), który zajął w klasyfikacji generalnej 19. miejsce. Nie poprawił tym samym 13. lokaty Tomasza Marczyńskiego (Vacansoleil) z ubiegłorocznej edycji, najwyższej w historii startów Polaków w tym wyścigu.