Martin Ruszkiewicz 02.10.2013

Agnieszka Radwańska lotem błyskawicy w 3. rundzie turnieju w Pekinie

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Madison Keys 6:3, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Pekinie.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska PAP/EPA/ADRIAN BRADSHAW

Polka, czwarta w światowym rankingu, w stolicy Chin jest rozstawiona z numerem trzecim. Keys zajmuje obecnie 40. pozycję w klasyfikacji tenisistek.

Wygrana przyszła Radwańskiej łatwiej niż można się było spodziewać, choćby po jej pierwszym spotkaniu w Pekinie, w którym oddała seta Szwajcarce Stefanie Voegele.

Tym razem wyrównana walka trwała do siódmego gema pierwszej partii. Wtedy 24-letnia krakowianka przełamała podanie rywalki, objęła prowadzenie 5:3, a po chwili zakończyła seta przy własnym serwisie.

Drugi zaczął się od obustronnych przełamań, ale Polka przerwała tę serię w czwartym gemie, kiedy wyszła na 3:1. Keys nie była już w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowaną i regularną Radwańską, która popisała się też kilkoma świetnymi akcjami w obronie.

Drugiego gema Amerykanka, która łącznie popełniła 47 niewymuszonych błędów, zdobyła przy stanie 1:5, ale w następnym faworytka przypieczętowała sukces.

Był to trzeci pojedynek obu tenisistek i trzecie zwycięstwo Polki. Wcześniej wygrała m.in. w tegorocznym Wimbledonie. Za awans do trzeciej rundy zarobiła 48 550 dolarów oraz 140 punktów do rankingu WTA.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Słowenka Polona Hercog, która w środę pokonała rozstawioną z numerem 14. Serbkę Anę Ivanovic 6:4, 6:4.

We wtorek w drugiej rundzie odpadła młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. Wyeliminowała ją Rosjanka Maria Kirilenko.