Aneta Hołówek 03.10.2013

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska nie dała szans Hercog. W 1/4 finału rewanż z Kerber

Agnieszka Radwańska po ciekawym meczu wygrała 6:0, 6:2 ze Słowenką Poloną Hercog i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Pekinie.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska PAP/EPA/ADRIAN BRADSHAW

W ćwierćfinale przeciwniczką Radwańskiej będzie dziewiąta na świecie Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 7.), która często trenuje na kortach swojego dziadka w Puszczykowie pod Poznaniem. Obie się bardzo dobrze znają, przyjaźnią i spotkają się na korcie po raz ósmy, a drugi w ciągu ośmiu dni.
Przed tygodniem krakowianka przegrała z nią w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio 4:6, 4:6. Jednak wciąż ma nieznacznie korzystny bilans 4-3, choć na twardej nawierzchni wynosi 2-3. Stawką ich piątkowego meczu będzie 450 punktów oraz czek na 210 tysięcy dolarów. Przegrana daje 250 pkt i 100 900 dol.

Agnieszka Radwańska - Polona Hercog - 6:0, 6:2

Tak relacjonowalismy mecz:

2.set

Ósmy gem bez większej historii. Polka w ćwierćinale zmierzy się z Angeliką Kerber

Siódmy gem wygrywa Agnieszka Radwańska. Polka prowadziła 40:0, ale po dwóch świetnych wymianach i dobrym odbiorze podania Polki, Hercog doprowadziła do równowagi. Radwańska jednak cierpliwie dokończyła dzieła i zakończyła zwycięsko gem

W szóstym gemie, po trzech niewymuszonych błędach Hercog, Polka przełamuje rywalkę

Piąty gem i Polka ponownie wychodzi na prowadzenie

Czwarty gem to ambitna gra Radwańskiej, która wytrzymała presję i wiedziała jak odpowiedzieć na skróty Hercog

Trzeci gem i Słowenka odblokowała się, a Radwańska zablokowała. Hercog gra lepiej, a Polka straciła impet. Miejmy nadzieję, że chwilowo

W drugim gemie drugiego seta pierwszy raz Słowence udało się wygrać własny serwis. Kosztowało ją to jednak wiele sił.

Pierwszy gem drugiego seta, i siódmy z rzędu, dla Radwańskiej. Nic się nie zmienia - Hercog wciąż popełnia niewymuszone błędy i nie ma czym przeciwstawić się Radwańskiej

1.set

W szóstym gemie Hercog miała nadzieję na wygraną, ale dokładność Radwańskiej zwyciężyła.

Piąty gem i na korcie w Pekinie bez zmian. Im dalej w mecz, tym Hercog gra gorzej. Radwańska na stałym, dobrym poziomie

Czwarty gem bez historii. Polka nie dała się niczym zaskoczyć. Radwańska przełamała rywalkę po raz drugi

W trzecim gemie nastąpiła chwila przerwy po upadku przeciwniczki Radwańskiej. Hercog została opatrzona (stłuczony kciuk) i wróciła do gry. Słowenka to zawodniczka, która "lubi" skreczować.

Tenisistki rozegrały na otwarcie bardzo długi, zacięty gem. Hercog pokazała kilka ciekawych zagrań. Popisała się udanym lobem i pięknym skrótem. Zapowiada się ciekawy mecz i wszystko wskazuje na to, że wcześniejsza wygrana Słowenki z Aną Ivanovic nie była przypadkiem.

Słowenka Polona Hercog, w środę pokonała rozstawioną z numerem 14. Serbkę Anę Ivanovic 6:4, 6:4.

Z kolei Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Madison Keys 6:3, 6:2. Wygrana przyszła Radwańskiej łatwiej niż można się było spodziewać, choćby po jej pierwszym spotkaniu w Pekinie, w którym oddała seta Szwajcarce Stefanie Voegele.

Pojedynek o ćwierćfinał we czwartek wygrała Serena Williams, która po zaciętym spotkaniu pokonała Marię Kirilenko 7:5, 7:5.