Marcin Nowak 25.10.2013

ATP Walencja: Jerzy Janowicz wyeliminowany z turnieju

Jerzy Janowicz przegrał z rozstawionym z numerem pierwszym Hiszpanem Davidem Ferrerem w ćwierćfinale halowego turnieju tenisowego ATP World Tour 500 na twardych kortach w Walencji (pula nagród 1 496 095 euro).
Jerzy JanowiczJerzy Janowicz jerzy-janowicz.com

Jerzy Janowicz przegrał z rozstawionym z numerem pierwszym Hiszpanem Davidem Ferrerem 4:6, 6:4, 0:6 w ćwierćfinale halowego turnieju tenisowego ATP World Tour 500 na twardych kortach w Walencji (pula nagród 1 496 095 euro).
To było drugie spotkanie tych tenisistów. W ubiegłym roku w finale turnieju w Paryżu także lepszy był Ferrer.
Janowiczowi rewanż się nie udał, choć długo prowadził wyrównaną walkę z faworyzowanym Hiszpanem. Po pierwszym przegranym secie łodzianin się nie poddał i kolejną partię rozstrzygnął na swoją korzyść. Decydujący set był już jednak popisem Ferrera. Trzeci obecnie w światowym rankingu tenisista wygrał go bez straty gema.
Spotkanie trwało godzinę i 40 minut.
Już w czwartek z turniejem w Walencji pożegnał się natomiast Michał Przysiężny, który przegrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro 4:6, 5:7.