Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Anna Wiśniewska 10.04.2015

Budżet obywatelski: jeszcze można zagłosować w konkursie na najciekawsze pomysły

Pierwszy ogólnopolski konkurs "Mieszkam tu! Mądre pomysły na mądre miasto" wkracza w decydującą fazę. Na najciekawsze inicjatywy realizowane w ramach budżetów obywatelskich w polskich miastach można głosować już tylko do poniedziałku, 13 kwietnia.
O tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z budżetu partycypacyjnego, decydują mieszkańcyO tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z budżetu partycypacyjnego, decydują mieszkańcyPixabay.com
Posłuchaj
  • O konkursie "Mieszkam tu! Mądre pomysły na mądre miasto" mówił w Polskim Radiu 24 gość audycji Wydarzenia dnia w gospodarce: Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu portalsamorzadowy.pl /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Czytaj także

Propozycje są bardzo ciekawe, mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu portalsamorzadowy.pl.

Wśród zgłoszonych projektów gość Polskiego Radia 24 wymienia m.in. słupskie Centrum aktywności twórczej Schron, gdzie młode zespoły muzyczne mogą odbywać próby, Rowerową Rewolucję we Wrocławiu czy ułatwienia dla rowerzystów w Radomiu oraz kolejny radomski projekt zakładający budowę miejsc lęgowych dla jerzyków, połączonych z hotspotami, umożliwiające osobom spacerującym w parkach łączność z Internetem.

Wybierać można spośród 20 projektów

W sumie do konkursu zgłoszono około 100 projektów, a ostatecznie wytypowano 20.

- O ich wyborze decydowała skala przedsięwzięcia, jego nowatorstwo, ocena społeczna danego projektu – podkreśla Rafał Kerger.

Pełny opis nominowanych inicjatyw i formularz do głosowania można znaleźć na stronie internetowej portalsamorzadowy.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Głosowanie internetowe trwa do poniedziałku do godziny 10, a wyniki konkursu poznamy w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który od 20 do 22 kwietnia odbędzie się w Katowicach.

Konkurs ma promować ideę budżetów obywatelskich. Pierwszym polskim miastem z budżetem partycypacyjnym był Sopot, w tej chwili ma go ponad 100 miast, a idea wywodzi się z Brazylii.

Sylwia Zadrożna, awi

/