Aneta Hołówek 14.03.2011

"Terminator" pod wrażeniem policjanta z Jawora

Jerzy Pisulski, dzielnicowy z policji w Jaworze nie dał szans konkurentom podczas prestiżowych zawodów kulturystycznych - Arnold Amateur Classic.
Jerzy Pisulski (pierwszy z lewej)Jerzy Pisulski (pierwszy z lewej)fot.policja.pl

W imprezie odbywającej się w dniach 3-6 marca 2011r. w amerykańskim Columbus w stanie Ohio policjant z Jawora zdobył podwójne złoto. Zawody firmuje sam Arnold Schwarzenegger.

Mistrz Świata z Budapesztu Jerzy Pisulski potwierdził swoją klasę podczas corocznej imprezy odbywającej się za oceanem.

Dzielnicowy i kulturysta z Jaworza zdobył dwa złote medale na turnieju rozgrywanym w ramach "2011 Arnold Sports Festiwal”. Podczas zawodów odbywających się w USA dopisał on do swojego, bogatego dorobku sukces w męskiej klasie C ( powyżej 175cm).

To zwycięstwo jest tym bardziej cenne, iż w pokonanym polu pozostawił on dwóch aktualnych mistrzów świata: w kat. do 180 cm., Czecha Michala Sittera oraz w kat. weteranów, Brazylijczyka Xaviera Amado.

Mistrz z polski jako zwycięzca klasy C wystartował następnie w kategorii open, gdzie m.in. zmierzył się zwycięzcą klasy B ( do 175 cm), również reprezentantem Polski, Mariuszem Błazińskim. Tam również nie miał sobie równych zdecydowanie wygrywając.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że jaworski stróż prawa jako jedyny Polak w historii tych elitarnych zawodów wygrał kategorię "+175” oraz open.

Wygrywając amerykańskie zawody Jerzy Pisulski zdobył już prawie wszystko co było do zdobycia na scenie kulturystyki klasycznej. Policjant z Jawora to m.in. Mistrz Polski, zwycięzca Pucharu Polski i Mistrz Europy. Jest także aktualnym Mistrzem Świata, zdobywając tytuł jesienią 2010r.