Marcin Nowak 04.01.2012

Niebywały gol bramkarza z 82 metrów! (wideo)

Niesamowita bramka padła w meczu Premier League. Bramkarz Evertonu Tim Howard zdobył gola po wybiciu piłki z własnego pola karnego!
Tim HowardTim Howardfot. Wikipedia/Wonker Wonker

Po raz czwarty w Premier League gola zdobył bramkarz.

Amerykański golkiper wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 63. minucie meczu z Bolton Wanderers w spotkaniu 20. kolejki angielskiej ekstraklasy.

32-letni Tim Howard wybijał piłkę z własnego pola karnego naciskany przez zawodników gości. Ta szybowała wysoko na połowę przeciwnika i skozłowała tuż przed bramkarzem Boltonu - Węgrem Adamem Bogdanem a następnie wpadła do siatki.

Był to najdłuższy strzał po jakim padła bramka w historii Premier League. Gol został zdobyty z ponad 82 metrów.

Chwilę potem do wyrównania doprowadził jednak - David N'Gog, a w 78. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Gary Cahill. Everton przegrał zatem spotkanie z Boltonem 1:2 (0:0), ale gol Tima Howarda z pewnością pozostanie w pamięci kibiców gospodarzy.

Dla amerykańskiego bramkarza było to szczególne spotkanie - 250. na angielskich boiskach.