Sylwia Mróz 29.04.2012

Mecz Gwiazd: gola dla Polski strzelił hokeista

Reprezentacja piłkarska polskich gwiazd przegrała z gwiazdami Ukrainy 1:3 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym.
Tomasz Iwan przy piłce podczas meczu Gwiazd Polska - Ukraina, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.Tomasz Iwan przy piłce podczas meczu Gwiazd Polska - Ukraina, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. PAP/Leszek Szymański

Mecz od początku toczył się pod dyktando naszych rywali zza wschodniej granicy. W ich szeregach wystąpiło pięciu byłych zawodowych piłkarzy. W naszej reprezentacji było ich dwóch: Tomasz Iwan w polu oraz Radosław Majdan w bramce. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył jednak przedstawiciel innej dyscypliny - były hokeista Mariusz Czerkawski. Ta bramka dawała Polakom remis w drugiej połowie, jednak do Ukraińców należało decydujące słowo.
Mecz rozgrywano w krótszym niż zwykle formacie czasowym - 2 razy po 30 minut. Po spotkaniu rozegrano także konkurs rzutów karnych, który również wygrali nasi rywale - 1:0. W szeregach polskiej reprezentacji oprócz byłych zawodników grali między innymi aktorzy: Marcin Dorociński (kapitan zespołu), Paweł Deląg czy Robert Moskwa, dziennikarze telewizyjni: Maciej Kurzajewski, Piotr Kraśko i Maciej Orłoś, a także muzycy pop: Mezo, Liber i lider zespołu Feel, Piotr Kupicha. W szeregach Ukrainy wystąpili między innymi znani w Polsce tancerz Żora Koroliow czy aktor Oleg Sawkin.
Część dochodów ze spotkania trafi na cele charytatywne - między innymi do domów dziecka w Warszawie i Kijowie.