Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Paula Golonka 19.08.2012

Żadna amerykańska rodzina nie jest tradycyjna

– W filmie "City Island” chciałem pokazać, że wszędzie na świecie są zagubione rodziny – mówił Raymond De Felitta, niezależny amerykański reżyser filmowy, juror i prowadzący warsztaty na festiwalu Transatlantyk.
Żadna amerykańska rodzina nie jest tradycyjna Fot.: mat. promocyjne do filmu "City Island"
Posłuchaj
  • "Trójkowo, filmowo" 19.08.2012

Raymond De Felitta podkreślał, że w "City Island" opowiedział historię rodziny, którą mogą zrozumieć ludzie na całym świecie. Między innymi dlatego, że każdy z członków filmowej rodziny Rizzo ma jakiś sekret. Vincent Rizzo – głowa rodziny, na co dzień strażnik więzienny – co piątek mówi, że wychodzi na partię pokera, choć tak naprawdę uczęszcza na lekcje aktorstwa. A jest to zdecydowanie najbardziej niewinne kłamstewko w całej rodzinie…

Muzykę do "City Island” skomponował Jan A.P. Kaczmarek. – Zawsze podziwiałem jego prace. Pomyślałem, że zamiast zatrudniać kogoś, kto by go imitował, lepiej zatrudnić jego samego – mówił gość Ryszarda Jaźwińskiego.
Obecnie reżyser pracuje nad filmem "Married and Cheating". – Opowiada on o małżeństwie, któremu trudno jest być szczęśliwym i wiernym jednocześnie – zdradził Raymond De Felitta.
Reżyser mówił, że podoba mu się świeża energia festiwalu Transatlantyk. – To zawsze niesamowite uczucie, kiedy można pojechać na festiwal, który jest nowy, na którym czuć, że wszystko jest możliwe – tłumaczył.
Gośćmi audycji byli również:
Anastazja Kaczmarek, scenarzystka, Adam Trzopek, dyrektor programowy festiwalu Transatlantyk oraz Jakub Mróz i Leszek Masłowski z firmy dystrybucyjnej Tongariro.
Na festiwalu Transatlantyk są obecni nasi wysłannicy: Barbara Marcinik i Ryszard Jaźwiński. Zapraszamy do słuchania relacji na naszej antenie.
Zapraszamy do słuchania "Trójkowo, filmowo" w każdą niedzielę o godz. 14.00.
(pg)