Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Michał Karpa 30.08.2014

"Kat": wnikliwy portret Huberta Wagnera

- Był niebywale sumienny, oddany temu co robił, konsekwentnie dążył do obranych celów - mówi Michał Nogaś o Hubercie Wagnerze. W przeddzień Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 na rynku ukazała się biografia legendarnego trenera polskich siatkarzy zatytułowana "Kat".
Warszawa, 04.08.1976. Powitanie olimpijczyków na lotnisku Okęcie. Na zdjęciu trener siatkarzy Hubert WagnerWarszawa, 04.08.1976. Powitanie olimpijczyków na lotnisku Okęcie. Na zdjęciu trener siatkarzy Hubert WagnerPAP/CAF/Maciej Kłoś

Agora
Agora / mat. promocyjne

Grzegorz Wagner - syn największego trenera w dziejach polskiej siatkówki, który wygrał z reprezentacją Polski mistrzostwa świata w Meksyku i zdobył olimpijskie złoto w Montrealu - wraz z Krzysztofem Mecnerem odkrywają w "Kacie" fascynującą i skomplikowaną biografię legendy sportu. Opowiadają o krętej drodze na sportowy szczyt, sukcesach i porażkach Huberta Jerzego Wagnera.

Hubert Wagner miał trzydzieści dwa lata i nie miał żadnego trenerskiego doświadczenia, gdy objął kadrę polskich siatkarzy. W ciągu zaledwie czterech lat doprowadził ją do największych triumfów w historii. A przy okazji nauczył Polaków jak wygrywać z "niepokonaną" reprezentacją Związku Radzieckiego. Za sukces zapłacił wielką cenę, przez całe życie próbując ścigać się z legendą Kata - czytamy w materiałach prasowych.

- Możecie mówić, że jestem ostatnim draniem i najgłupszym trenerem na świecie. To mnie nie obchodzi. Ale musicie nie tylko dokładnie słuchać, co mówię, ale i święcie wierzyć, że mam rację. A komu się nie podobają moje zasady, niech... - mawiał Hubert Wagner.

Jaki obraz legendarnego trenera wyłania się z "Kata"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45. Audycję przygotowuje Michał Nogaś.

(mat. prasowe, mk,fbi)