Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Petar Petrovic 13.02.2014

KRRiT: Polskie Radio w fazie rozkwitu, pełni funkcję przyjaciela

Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uważa, że dzięki procesowi cyfryzacji radio stało się zupełnie nowym medium z wielkimi możliwościami.

Za jego pośrednictwem można nie tylko przesyłać krystaliczny dźwięk, ale również obraz. W przyszłości radio będzie świadczyć przeróżne usługi medialne.
Witold Graboś wskazuje, że w wielu aspektach radio jest atrakcyjniejsze niż pozostałe środki masowego przekazu. - Radio może działać w tle, nie jest tak angażujące. Pełni funkcję przyjaciela, podczas gdy telewizja jest bardziej agresywna - mówi Witold Graboś.
W czwartek w "Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia mówił o cyfryzacji sygnału.
- Przedsięwzięcie chcemy zakończyć w ciągu maksimum pięciu lat. W efekcie Polskie Radio będzie słyszane na obszarze 97 procent kraju, a w ofercie zaproponujemy 10 kanałów, a nie cztery i to w doskonałej jakości dźwięku - informował Andrzej Siezieniewski.

Cyfryzacja Polskiego Radia - co warto wiedzieć >>>
13 lutego po raz trzeci na świecie obchodzony jest Dzień Radia. Ma on upamiętniać powstanie rozgłośni Narodów Zjednoczonych w 1946 roku.

Abonament RTV: zapłać do 25 dnia każdego miesiąca >>>
Szacuje się, że w Polsce działa ponad 40 milionów radioodbiorników. Program można odbierać także na laptopach, tabletach czy telefonach.

Światowy Dzień Radia został ustanowiony przez UNESCO 3 lata temu.

Zobacz stronę dabplus.polskieradio.pl

pp/IAR