Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Petar Petrovic 17.03.2014

Witold Graboś: nadawcy komercyjni próbują opóźnić proces cyfryzacji

W poniedziałek w siedzibie KRRiT odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich nadawców radiowych, na którym omawiane będą problemy związane z cyfryzacją.
Siedziba Polskiego RadiaSiedziba Polskiego Radia PR

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie cyfrowe w technologii DAB+ 1 października 2013 roku i jest pionierem tego typu systemu w Polsce. Nowy system spotyka się jednak z oporem ze strony nadawców komercyjnych.
- Wynika to z gry rynkowej - w PR24 wyjaśniał Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Nadawcy komercyjni próbują opóźnić proces cyfryzacji. To nie jest tak, że nie dostrzegają nieuchronności zmian, ale skoro im się opłaca obecnie korzystać z rynku analogowego, to próbują to zrobić – dodaje.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Prezes Polskiego Radia: radio cyfrowe do 2020 roku w całym kraju >>>
Polskie Radio, jako pierwsze w Polsce wprowadziło nadawanie cyfrowe. Teraz czas na promocję nowej technologii. - Najważniejsza jest desperacja Polskiego Radia, które przeciera szlaki. Nie ma miejsca na wahanie. To jest czas na dobrą promocję i bardzo się cieszę, że w aglomeracji śląskiej Nielsen odnotowuje już słuchalność Polskiego Radia 24 - mówił wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Proces cyfryzacji radia w Polsce rozpisany jest na kilka lat. Obecnie sygnał cyfrowy można odbierać w aglomeracji katowickiej i warszawskiej. Do 2020 roku zasięg ma objąć całą Polskę.
pp/IAR