Paweł Majewski 15.02.2019

Willingen Five: Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach. Awans sześciu Polaków do konkursów

Niemiec Markus Eisenbichler po skoku na odległość 146 metrów zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Eisenbichler został pierwszym liderem turnieju Willingen Five. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła (147 m), a w konkursach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski.

W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.

PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019 - SERWIS SPECJALNY

Biało-czerwoni nie spisali się tak znakomicie jak podczas piątkowego konkursu drużynowego, w którym zdeklasowali rywali. Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie przebrnęli jednak kwalifikacje, a po raz kolejny błysnął Piotr Żyła. 147 metrów wiślanina było najdłuższym skokiem serii. Wyższą notę o 3,4 pkt otrzymał jednak Eisenbichler. Trzeci był natomiast Austriak Stefan Kraft (145 m).

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano również Kamila Stocha (135 m), który zajął dziewiątą pozycję. Dobrze spisał się także Jakub Wolny (138 m). Skoczek, który osiągnął najwyższą indywidualną notę w konkursie drużynowym, tym razem był jedenasty, ex eaquo ze Szwajcarem Kilianem Peierem (139,5 m). Na 17. miejscu sklasyfikowano Dawida Kubackiego (128,5 m), na 28. - Stefana Hulę (135 m), a na 43. Macieja Kota (122 m).

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryotu Kobayashi (139 m) tym razem zajął piąte miejsce. Piątkowa seria kwalifikacyjna była pierwszą liczoną do klasyfikacji Willingen Five. Pierwszym liderem turnieju został więc Eisenbichler. W sobotę i w niedzielę w zawodach indywidualnych zaprezentuje się 50 najlepszych skoczków piątkowych kwalifikacji. Zwycięzcą Willingen Five zostanie skoczek, który zbierze łączną notę za skoki w kwalifikacjach oraz konkursach indywidualnych.

Sobotnie zmagania zaplanowano na godzinę 16.