Paweł Majewski 12.03.2019

Raw Air: udany występ Polek w kwalifikacjach w Lillehammer. Kamila Karpiel rekordzistką kraju

Kamila Karpiel i Kinga Rajda zakwalifikowały się do konkursu skoków narciarskich kobiet w Lillehammer (HS-140 m) w ramach turnieju Raw Air. Dobrą dyspozycją błysnęła zwłaszcza Karpiel, która skokiem na odległość 121 m poprawiła oficjalny rekord Polski kobiet.

Karpiel i Rajda mają za sobą udany start w niedawnych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. W indywudualnym konkursie w Seefeld Karpiel zajęła 23., a Rajda - 34. pozycję. Obie młode zawodniczki wzięły też udział w zawodach mieszanych, które wspólnie z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem ukończyły na szóstym miejscu.

Obie podopieczne trenera Marcina Bachledy zostały zgłoszone do norweskiego cyklu Raw Air, jednak jego pierwsza odsłona w Oslo nie była w ich wykonaniu udana. Karpiel odpadła w pierwszej serii, a Rajda nie zakwalfikowała się do zawodów. Znacznie lepiej Polkom poszło podczas poniedziałkowego wieczora, gdy odbywały się kwalifikacje do konkursu w Lillehammer.

17-letnia Karpiel skoczyła 121 m, co oznacza, że została nową rekordzistką Polski. Dobrą próbą popisała się także Rajda, która osiągnęła 112,5 m. Ostatecznie Karpiel zajęła 23., a Rajda 25. miejsce. Obie Polki pewnie zakwalifikowały się do wtorkowego konkursu, który rozpocznie się o 20.