Paweł Majewski 03.04.2019

Ekstraklasa: Piotr Parzyszek bohaterem Piasta. Gliwiczanie lepsi od Wisły Płock

W środowym spotkaniu piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie broniącą się przed spadkiem Wisłę Płock 1:0.
  • Obrońca Piasta Martin Konczkowski przyznał, że wynik jest lepszy od stylu w jakim grała jego drużyna. (IAR)
  • Obrońca Wisły Igor Łasicki nie krył rozczarowania po spotkaniu. (IAR)

Gliwiczanie pierwszą dobrą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 15. minucie. Po pięknym strzale z daleka Patryka Dziczka golkiper Płocka jedną ręką odbił piłkę na róg.

Dwie minuty później drużyna gości wreszcie zaakcentowała, że spróbuje w tym spotkaniu strzelić gola. Po faulu Dziczka na Alenie Stevanovicu Wisła wykonywała rzut wolny prawie z linii bocznej boiska, nieopodal pola karnego gliwiczan. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana kilka zawodników z Płocka walczyło o "górną" piłkę, ale ostatecznie obrońcy Piasta zażegnali niebezpieczeństwo.

W 26. minucie Piotr Parzyszek wykorzystał błąd defensywy rywala. Był źle pilnowany w polu karnym, gdy piłkę głową zgrał mu Jorge Felix. Wspomniany napastnik Piasta spokojnie, strzałem z bliska, pokonał bramkarza.

Nie minęły dwie minuty, a zespół z Płocka wyprowadził groźną kontrę. Jednak zakończyło się tylko na rzucie rożnym. Przed przerwą jeszcze raz był on bliski wyrównania. W 39. min. groźny strzał oddał Giorgi Merebaszwili, ale na posterunku był Frantisek Plach.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale piłkarze zaprezentowali kilka strzałów na bardzo wysokim poziomie. Kolejny taki, w 52. minucie, oddał Joel Valencia. Wisła mogła mówić o szczęściu, gdyż piłka odbiła się od poprzeczki.

Parzyszek po przerwie miał okazję do zdobycia drugiej bramki w tym spotkaniu. Jednak będąc z piłką w polu karnym i mając przed sobą praktycznie tylko golkipera, niepotrzebnie chciał jeszcze podawać do kolegi z zespołu. W efekcie obrońcy opanowali sytuacje (69. min.).

Piast Gliwice - Wisła Płock 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Parzyszek (26).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Marcin Pietrowski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 159.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński - Martin Konczkowski (74. Mateusz Mak), Tom Hateley, Joel Valencia (84. Gerard Badia), Patryk Dziczek, Jorge Felix - Piotr Parzyszek (79. Michal Papadopulos).

Wisła Płock: Thomas Daehne - Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia - Alen Stevanović (69. Jakub Łukowski), Damian Rasak, Ariel Borysiuk (78. Ricardinho), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili - Grzegorz Kuświk (66. Karol Angielski).