Paweł Słójkowski 24.04.2019

Ekstraklasa: szlagier dla Lecha. Legia komplikuje swoją sytuację w walce o tytuł

Lech Poznań skromnie zwyciężył 1:0 w najciekawszym spotkaniu 32. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem "Kolejorza" został 17-letni Filip Marchwiński.
  • Trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw cieszył się z wyniku. (IAR)
  • Szkoleniowiec Legii Aleksandar Vuković żałował zmarnowanych sytuacji bramkowych. (IAR)

Już przed meczem wiadomo było, jak ważne będzie to spotkanie dla warszawskiej drużyny. Kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem zakończył się mecz w Szczecinie, gdzie Lechia wygrała 4:3 z Pogonią i zrównała się z mistrzem Polski punktami.

Jasne było też, z jakim nastawieniem na boisko wyjdzie Lech, który zawsze marzy o tym, by pokrzyżować szyki znienawidzonemu rywalowi. Od pierwszych minut widać było sporo animuszu z obu stron, ale brakowało dokładności. Pierwszą świetną sytuację miał Nagy, ale nie udało mu się wykorzystać dośrodkowania Kucharczyka.

Lech miał optyczną przewagę, jednak Legia była konkretniejsza i to "Kolejorz" mógł mówić o większym szczęściu - mógł schodzić na przerwę jako drużyna przegrywająca. Stołeczny zespół miał też dobrą sytuację, ale Carlitos przegrał pojedynek z Jasminem Buriciem.

W drugiej połowie meczu obraz spotkania był już znacznie lepszy dla gospodarzy. Legia biła głową w mur i wyglądała na drużynę, która

W 81. minucie Lecha na prowadzenie wyprowadził wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Filip Marchwiński, który popisał się dobrą indywidualną akcją.

Legia próbowała ratować wynik, rzuciła się do ataków, ale tego dnia nie była w stanie sprawić, by Burić wyciągał piłkę z siatki. Brak choćby punktu sprawia, że na pozycji lidera przynajmniej do weekendu będzie Lechia Gdańsk. W sobotni wieczór pierwszy i drugi zespół tabeli staną naprzeciwko siebie, by w bezpośrednim pojedynku rozstrzygnąć, kto zajmie idealną pozycję przed końcówką walki o mistrzowski tytuł.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Filip Marchwiński (81).

Żółta kartka - Lech Poznań: Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak. Legia Warszawa: Cafu, Marko Vesovic.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 11 935.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Robert Gumny, Thomas Rogne, Rafał Janicki (97. Mateusz Skrzypczak), Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (79. Tymoteusz Klupś), Pedro Tiba, Joao Amaral (73. Filip Marchwiński), Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak - Timur Żamaletdinow.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Marko Vesovic, William Remy, Inaki Astiz, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk (66. Sandro Kulenovic), Cafu, Iuri Medeiros (46. Sebastian Szymański), Domagoj Antolic, Dominik Nagy (85. Miroslav Radovic) - Carlitos.