PolskieRadio 24
Paweł Majewski 26.07.2019

MŚ w pływaniu: Radosław Kawęcki blisko medalu. Paweł Juraszek w finale

Radosław Kawęcki zajął czwarte miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym podczas mistrzostw świata w pływaniu, które odbywają się w południowokoreańskim Gwangju. Zwyciężył Rosjanin Jewgienij Ryłow, a Polakowi do medalu zabrakło 0,52 s. W finale na 50 metrów stylem dowolnym popłynie natomiast Paweł Juraszek, który miał szósty czas półfinałów.

Kawęcki od początku płynął bardzo dobrze. Przez trzy długości basenu plasował się w okolicy piątego miejsca, jednak ostatni nawrót pozwolił mu zbliżyć się do pozycji medalowej. Ostatecznie finiszował jako czwarty. Trzykrotny mistrz świata na krótkim basenie osiągnął czas 1:56,37.

Zdecydowanie najlepszy okazał się Rosjanin Jewgienij Ryłow - 1:53,40. Medale wywalczyli także Amerykanin Ryan Murphy - 1:54,12 oraz Brytyjczyk Luke Greenback - 1:55,85. Ten ostatni wyprzedził ostatecznie Kawęckiego o 0,52 s.

Do finału na 50 m stylem dowolnym awansował z kolei Paweł Juraszek. Polski sprinter osiągnął czas 21,69 s, co było szóstym wynikiem półfinałów. Najszybszy był Amerykanin Caeleb Dressel. Pływak, który sięgnął już po trzy złote medale, a kilkanaście minut wcześniej poprawił rekord świata na 100 m stylem motylkowym, przepłynął 50 metrów w 21,18 s.