Jakub Pogorzelski 15.08.2019

Rangersi postraszyli Legię. Pewna wygrana Szkotów w Lidze Europy

Legia Warszawa ma powody do obaw. Rangers FC, czyli jej kolejni rywale w Lidze Europy, zaprezentowali świetną dyspozycję w rewanżowym meczu z FC Midtjylland, wygrywając 3:1.

W pierwszym meczu również górą byli Szkoci, którzy wygrali w Danii 4:2. Spotkanie na Ibrox świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy - już w 14. minucie Morelos otworzył wynik po dobrym dograniu Ojo. Kolumbijczyk odwdzięczył się 25. minut później, gdy to on obsłużył podaniem uprzednio asystującego.

Kilka minut po wznowieniu gry role znów się odwróciły, a Morelos po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Duńczycy do końca walczyli o pozostawienie po sobie dobrego wrażenia i udało im się to w 72. minucie, gdy honorowego gola zdobył Brazylijczyk Evander. Do dalszej fazy rozgrywek awansował jednak zespół prowadzony przez byłego słynnego piłkarza, Stevena Gerrarda.

"Wojskowi" po raz trzeci w historii zmierzą się w europejskich pucharach z rywalem ze Szkocji. W sezonie 1990/91 w 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów wyeliminowali Aberdeen. Natomiast pięć lat temu w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów na boisku dwukrotnie pokonali Celtic, ale z powodu gry nieuprawnionego Bartosza Bereszyńskiego rewanż został zweryfikowany jako walkower 0:3 i awansowała ekipa z Glasgow.

Legia to jedyna polska drużyna, która pozostała w rywalizacji. Cracovia odpadła w pierwszej rundzie eliminacji LE, a Piast Gliwice i Lechia Gdańsk - w drugiej. Wcześniej gliwiczanie zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów

Spotkania 4. rundy eliminacji LE odbędą się 22 i 29 sierpnia. Wicemistrz Polski będzie gospodarzem pierwszego meczu.