PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 25.08.2019

Zagłębie Lubin przegrało z Piastem Gliwice. Mistrz Polski kontynuuje zwycięską passę w Ekstraklasie

KGHM Zagłębie Lubin przegrało przed własną publicznością z mistrzem Polski Piastem Gliwice 0:3 (0:1) w meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla podopiecznych trenera Waldemara Fornalika było to trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie.
  • W pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał u siebie Koronę Kielce 3:0
  • Liderem tabeli pozostaje Śląsk Wrocław (14 punktów)
  • W drugim spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 17.30 ŁKS Łódź przegrał u siebie z Legią Warszawa 2:3

Bardzo dobry początek spotkania w Lubinie zanotowali podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Już w 10. minucie Jorge Felix dał prowadzenie dla drużyny mistrza Polski.

Po zdobyciu bramki gliwiczanie cofnęli się do tyłu, co starali się wykorzystać gospodarze. Zespół Bena van Daela cały czas utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

W 20. minucie na bramkę Frantiska Placha głową uderzał Rok Sirk, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką Piasta. Kilkanaście minut później "Miedziowi" mieli stały fragment gry, tuż przed polem karnym drużyny gości. Próba Filipa Starzyńskiego okazała się minimalnie niecelna.

Gospodarze mieli przewagę, ale nie byli w stanie przełożyć tego na zdobycie wyrównującej bramki. Do przerwy lubinianie przegrywali z Piastem 0:1.

Początek drugiej połowy ułożył się po myśli obrońców tytułu. W 52. minucie po rzucie rożnym Piotr Parzyszek strzałem głową pokonał bramkarza Zagłębia Konrada Forenca. Golkiper "Miedziowych" popełnił błąd i futbolówka wpadła do siatki.

Bardzo dobrą okazję na trzecią bramkę dla Piasta miał Jakub Holubek. Zawodnik gliwiczan na wślizgu uderzał piłkę w polu karnym Zagłębia, ale piłka poleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W końcówce meczu świetną okazję mielli jeszcze podopieczni Waldemara Fornalika. Z piłką wychodził Gerard Badia, który zagrał do Dominika Steczyka, ten jednak nie zdołał pokonać Forenca, który wybronił strzał piłkarza zespołu gości. Niespełna kilka sekund później gliwiczanie wyszli z kolejną kontrą na bramkę Zagłębia, tym razem Badia nie dał szans golkiperowi "Miedziowych" i ustalił wynik spotkania na 3:0. Chwilę poźniej sędzia Krzysztof Jakubik zakończył mecz.

Piast Gliwice odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie Ekstraklasy i awansował na piąte miejsce w tabeli (11 pkt). Zagłębie Lubin zanotowało drugą porażkę z rzędu i obecnie zajmuje 12. miejsce z dorobkiem pięciu "oczek".