PolskieRadio 24
Paweł Słójkowski 13.09.2019

Ekstraklasa: grad bramek w Lubinie. Zagłębie rozbiło Wisłę Płock

Zagłębie Lubin bez najmniejszych problemów pokonało Wisłę Płock na własnym boisku 5:0 w meczu 8. kolejki Ekstraklasy. Lubinianie po słabym początku sezonu złapali właściwy rytm.
  • Obrońca Wisły Piotr Tomasik przyznał, że jego zespół przegrał zasłużenie (IAR)
  • Ze zwycięstwa cieszył się pomocnik lubinian Filip Starzyński (IAR)

Przerwa na mecze reprezentacji wyraźnie zadziałała na korzyść Zagłębia Lubin.

Wynik tego spotkania otworzył Sasza Żivec i trzeba przyznać, że było to trafienie przepięknej urody. Znany z występów w Piaście Gliwice Słoweniec przyjął piłkę przed polem karnym, przełożył ją na lewą nogę i uderzeniem w długi róg pokonał Thomasa Dahne.

Chwilę później goście mogli odpowiedzieć, Merebaszwili popisał się ładnym dryblingiem, dograł miękko w pole karne, ale Ricardinho z bliska nie dał rady zdobyć wyrównującego gola, a dobitka Furmana była bardzo słaba.

W 23. minucie Zagłebie mogło prowadzić 2:0, ale Szysz minimalnie przestrzelił, piłka po jego główce minęła słupek bardzo nieznacznie. Co nie udało się młodemu napastnikowi, udało się Alanowi Czerwińskiemu. Gospodarze rozegrali koncertową akcję, Balić precyzyjnie dograł piłkę, a skrzydłowy dobrze odnalazł się w polu karnym.

Jeszcze przed przerwą ten mecz mógł zamknąć Filip Starzyński. Rozgrywający Zagłębia zabawił się z obrońcami, wypracował sobie okazję do strzału, ale chybił o włos.

Oprócz umiejętności "Miedziowym" dopisywało także szczęście. Grzegorz Kuświk mógł strzelić kontaktowego gola, ale trafił w słupek, a w kontrataku gospodarze strzelili swoją trzecią bramkę - przy wyjątkowo biernej postawie obrony płocczan piłkę wbił do siatki Bohar.

Do przerwy mieliśmy do czynienia z różnicą klas - Zagłebie było zespołem, który radził sobie znacznie lepiej, był bardziej konkretny, oglądało się go z prawdziwą przyjemnością. O rywalach nie dało się powiedzieć wiele dobrego.

Druga połowa nie przyniosła wielkich zmian, główną było to, że gospodarze mogli pozwolić sobie na to, by zdjąć nogę z gazu i spokojnie kontrolować to, co dzieje się na boisku. Przy tej dyspozycji Wisły Płock trzybramkowa przewaga była zupełnie niezagrożona, lubinianie zdołali jednak w samej końcówce dołożyć czwartego i piątego gola. Najpierw gola zdobył Bartosz Slisz, a w ostatniej akcji meczu gości dobił Dawid Pakulski.

Wraz z końcowym gwizdkiem dopisali na swoje konto komplet punktów i było to całkowicie bezdyskusyjne zwycięstwo, po którym trener Radosław Sobolewski będzie miał pełne ręce roboty.

Zespół z Lubina zgromadził w ośmiu meczach osiem punktów. Drużyna z Płocka ma punkt mniej, ale "Nafciarze" rozegrali siedem spotkań.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock 5:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Sasa Zivec (14), 2:0 Alan Czerwiński (29), 3:0 Damjan Bohar (44), 4:0 Bartosz Slisz (90-głową), 5:0 Dawid Pakulski (90+2).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Patryk Szysz, Sasa Balic, Filip Starzyński. Wisła Płock: Alan Uryga, Giorgi Merebaszwili, Grzegorz Kuświk, Dominik Furman.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 2 876.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Jakub Tosik, Filip Starzyński, Bartosz Slisz, Sasa Zivec (82. Kamil Mazek), Damjan Bohar (89. Dawid Pakulski) - Patryk Szysz.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Jarosław Fojut (46. Jakub Rzeźniczak), Piotr Tomasik (66. Suad Sahiti) - Ricardinho, Maciej Ambrosiewicz (66. Damian Michalski), Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili - Grzegorz Kuświk

Wyniki meczów 8. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 5:0 (3:0)

Cracovia Kraków - Piast Gliwice (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Korona Kielce 7 1 1 5 3-10 4 -7
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze