PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 06.10.2019

Doha 2019: Polska kończy mistrzostwa z sześcioma krążkami [TABELA MEDALOWA]

Reprezentacja Polski zajęła 11. miejsce (12. jeżeli w zestawieniu policzymy Rosjan startujących pod neutralną flagą) w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze. Wygrali Amerykanie zdobywając 14 złotych krążków.

W stolicy Kataru wystąpiła 44-osobowa reprezentacja Polski. Z tej okazji przygotowaliśmy serwis, w którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zmagań lekkoatletów, relacje naszych wysłanników – Rafała Bały, Cezarego Gurjewa i Tomasza Gorazdowskiego czy tabelę medalową. Zapraszamy.

Serwis Specjalny
Doha 2019

Dwa lata temu w Londynie Polacy zdobyli osiem medali - po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe. Tym razem o taki rezultat było wyjątkowo trudno. Na mistrzostwach nie wystartowała między innymi Anita Włodarczyk.

Złoto wywalczył Paweł Fajdek (rzut młotem), srebro Joanny Fiodorow (rzut młotem) oraz sztafeta 4x400 m w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, brąz Wojciech Nowicki (rzut młotem), Piotr Lisek (skok o tyczce) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m).

t

Polacy wyżej w klasyfikacji punktowej

Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyfikację punktową, to najlepsi także okazali się Amerykanie (310 pkt), drugie miejsce zajęła Kenia (122 pkt), trzecie Jamajka (109 pkt).

Polska w tej klasyfikacji znalazła się nieco wyżej, bo na 9. miejscu. Biało-czerwoni zgromadzili 56 pkt.