PolskieRadio 24
Paweł Majewski 04.10.2019

Ekstraklasa: podział punktów we Wrocławiu. Śląsk i Jagiellonia nie mogą się przełamać

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0) w piątkowym meczu 11. kolejki Ekstraklasy. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Robert Pich. Wyrównał Juan Camara.
  • Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot miał zastrzeżenia do gry swojej drużyny (IAR)
  • Pomocnik wrocławskiego zespołu Przemysław Płacheta nie był zadowolony z wyniku (IAR)

Od początku meczu groźniejsza była Jagiellonia, chociaż białostoczanom brakowało konkretów. Dobrych okazji po obydwu stronach długo nie było. W 17. minucie goście mieli szansę, ale wrzutka Patryka Klimali do Jesusa imaza była nieco zbyt wysoka i Hiszpan nie był w stanie uderzyć. W odpowiedzi z dystansu strzelał Przemysław Płacheta, lecz młody skrzydłowy Śląska zrobił to niecelnie.

Z czasem inicjatywę przejął Śląsk, chociaż wciąż nie przekładało się to na dobre okazje do zdobycia bramki. W 28. minucie dwukrotnie strzału próbował Dino Stiglec. Najpierw został zablokowany, a potem uderzył bardzo niecelnie. Poziom pierwszej połowy nie zachwycał. Dość powiedzieć, że jedynym celnym uderzeniem w pierwszej połowie był strzał Martina Pospisila z rzutu wolnego. Matus Putnocky pewnie jednak złapał piłkę w 44. minucie.

Coś zaczęło się dziać

Druga cześć gry była o wiele bardziej interesująca. W 51. minucie bardzo blisko objęcia prowadzenia byli wrocławianie. Michał Chrapek uderzył z linii pola karnego. Pomocnik zrobił to jednak minimalnie niecelnie. Sześć minut później przewaga Śląska została jednak udokumentowana golem. Łukasz Broź dograł z prawej strony do Roberta Picha, a Słowak płaskim strzałem pokonał Damiana Węglarza.

Jagiellonia się nie poddaje

Jagiellonia nie chciała się poddawać. Wśród podopiecznych Ireneusza Mamrota najaktywniejsi byli Klimala i Juan Camara i to ci piłkarze przeprowadzili akcję na wagę wyrównującego gola. W 69. minucie młody napastnik świetnie podał do Hiszpana, a Camara nie zmarnował znakomitej okazji.

Obie ekipy próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 74. minucie przed szansą stanął Erik Exposito, ale Hiszpan nie sięgnął dośrodkowanej futbolówki. Dwie minuty później kolejną świetną akcję przeprowadził Klimala. Putnocky zdołał jednak odbić uderzenie napastnika gości. Siedem minut później Klimala kopnął zza pola karnego, lecz zrobił to niecelnie. Minutę później próbował jeszcze raz, ale został zabokowany.

Bez rozstrzygnięcia

Białostoczanie w końcówce przycisnęli i podopieczni Vitezslava Lavicki skupili się na defensywie. W 89. minucie Imaz uderzył z rzutu wolnego, ale Putnocky sobie poradził. Sędzia Paweł Raczkowski przedłużył mecz o cztery minuty, a spotkanie trwało łącznie prawie 98 minut. Żadna z ekip nie potrafiła jednak zdobyć decydującego gola i mecz zakończył się remisem, który nie zadowala żadnej z drużyn. Śląsk na ligowe zwycięstwo czeka bowiem od 17 sierpnia, zaś "Jaga" od 30 sierpnia...

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Robert Pich (57), 1:1 Juan Camara (69).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Israel Puerto, Wojciech Golla, Przemysław Płacheta. Jagiellonia Białystok: Patryk Klimala, Guilherme Sitya.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 12 072.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Łukasz Broź, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Stiglec - Przemysław Płacheta, Michał Chrapek (66. Filip Marković), Jakub Łabojko, Diego Zivulić, Robert Pich (90+1. Mateusz Cholewiak) - Erik Exposito (78. Daniel Szczepan).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme Sitya - Tomas Prikryl (78. Martin Kostal), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Juan Camara (90+3. Ognjen Mudrinski) - Patryk Klimala (90+3. Mikołaj Wasilewski).

Wyniki meczów 11. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Wisła Płock - Arka Gdynia 4:1 (2:0)

Pozostałe mecze kolejki
2019-10-05:
Lech Poznań - Wisła Kraków (17.30)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa (15.00)
2019-10-06:
ŁKS Łódź - Korona Kielce (12.30)
Cracovia Kraków - Górnik Zabrze (15.00)
Piast Gliwice - Legia Warszawa (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 10 1 1 8 8-21 4 -13
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze